آفت دهان

آفت دهان

آفت دهان | Aphthous | Canker sore و درمان آن: آفت دهان زخمی در مخاط دهانی می باشد که ویژگی آن درد شدید و حاشیه برجسته و قرمز رنگ آن می باشد. دوره بهبودی خودبخود آفت دهان ۱۴ روز است. سطح خود زخم آفت دهان معمولا سفید رنگ می باشد.

دلیل ایجاد آفت دهان ناشناخته است ولی ضربه و گازگرفتن مخاط، ویروس ها، استرس و….. در ایجاد آفت دهان مطرح هستند. واقعیت این است که دلیل بروز آفت دهان در هر بیمار میتواند متفاوت باشد. برای همین هنوز دلیل مشخص و معینی برای ایجاد ضایعه آفت دهان مطرح نشده است. ولی عوامل موثر در ايجاد آفت دهان به دو دسته عوامل اتيولوژيک (مثل عوامل باکتريايي، عوامل ويروسي، اختلالات ايمونولوژيک، عوامل ژنتيکي، کمبود مواد معدنی و ویتامین ها از جمله آهن و ويتامين هاي گروه B) و عوامل تسريع کننده (مثل عوامل آلرژيک، تروما، عوامل رواني، شرايط هورموني و…) تقسيم می گردند.

 

درمان های آفت دهان

 

پماد ها و چسپ های آفت دهان همگی حاوی ترکیب کورتونی تریامسینولون می باشند. مدل آمریکایی این داروی درمان آفت دهان با نام تجاری Kenacort-A است. پمادی است که به بافت دهان می چسبد. این پماد های درمان آفت دهان نه تنها سوزاندگی ایجاد نمی کنند بلکه سوزش زخم رو نیز از بین می برند. این پمادهای درمان آفت دهان روی زخم میچسبد و نیم ساعتی روی آن باقی می ماند و دارو را آهسته آهسته تحویل سلولهای ناحیه مورد نظر می دهند. بهترین زمان مصرف این پمادهای درمان آفت دهان زمانی است که آفت دهان به صورت جوش است و هنوز به زخم تبدیل نشده است.

بهترین متخصص ارتودنسی در مارلیک | بهترین متخصص ارتودنسی در فردیس

چسب هاس آفتی After Remesense محصول کمپانی Sylphar بلژیک که می توانید روی زخم آفت دهان به راحتی بچسبانید. پایه این چسب ها همان کورتون تریامسینولون می باشند. که سبب کاهش درد و التهاب در زخم آفت دهان می شود. بهترین زمان مصرف این چسب های درمان آفت دهان زمانی است که آفت دهان به صورت جوش است و هنوز به زخم تبدیل نشده است.

 

مخلوط دیفن هیدرامین و سفالکسین  که هر دو دارو را می بایست سه ساعت یکبار در دهان نگه داشته و خارج کنید

 

مخلوط دیفن هیدرامین و شربت معده که هر دو دارو را می بایست سه ساعت یکبار در دهان نگه داشته ( به مدت ۲-۳ دقیقه) و سپس خارج کنید. این مخلوط همچنین اثر ضد درد دارد.

قطره میرتکس در درمان آفت دهان: از اسانس گیاه مورد Myrtus ساخته شده است که از دوران قدیم به منظور التیام زخم های بدن استفاده می شد و خاصیت ضدمیکروبی دارد. بدی این قطره های درمان آفت دهان همان سوزانندگی و تعدد دفعات استفاده آنها می باشد. دستور مصرف این قطره های درمان آفت دهان ۶-۵ مرتبه در روز، هر مرتبه ۱۰ قطره از محلول ميرتکس را بر روی يک تکه پنبه کوچک ريخته و به مدت ۳۰-۲۰ ثانيه روي ضايعه آفت دهان قرار دهيد. موارد منع مصرف این قطره های درمان آفت دهان :دوران بارداري، دوران شيردهي، کودکان، بيماران مبتلا به کانسر یا سرطان

بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر | بهترین متخصص ارتودنسی در شهر قدس

 

آقای دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت  بعد از کسب نمودن مدرک تخصصی ارتودنسی و سپری کردن دوره های تخصصی ارتودنسی و با کسب مدرک بورد تخصصی ارتودنسی، یکی از اعضای بسیار مطرح انجمن ارتودنتیست های ایران می باشند و یکی از اعضای برجسته هیئت علمی دانشگاه هستند و به علم ارتودنسی تسلط کامل دارند. مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار کاملا مسلط به دانش دندانپزشکی در زمینه ارتودنسی و با در اختیار داشتن پیشرفته ترین و کاملترین تکنولوژی های دنیا و همچنین با در اختیار داشتن کادری بسیار دلسوز،بسیار مجرب و بسیار حرفه ای در طی ساعات 11 تا 20:30 روزهای زوج، آماده ارائه کاملترین و بهترین خدمات درمان و مشاوره در ارتباط با علم ارتودنسی به شما مراجعه کنندگان عزیز، بزرگوار و گرانقدر می باشد. منتظر حضور گرم شما بیماران عزیز، بزرگوار و گرانقدر در مطب تخصصی دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریار خواهیم بود.

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

بیماران و مراجعه کنندگان عزیز، بزرگوار و گرانقدر شما میتوانید به منظور برخورداری از خدمات مشاوره و درمان در زمینه درمان های تخصصی ارتودنسی از بهترین متخصص  ارتودنسی در شهریار، بهترین متخصص ارتودنسی غرب تهران، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، بهترین متخصص ارتودنسی در اندیشه، بهترین متخصص ارتودنسی در شهرقدس، بهترین متخصص ارتودنسی در رباط کریم، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، به مطب تخصصی ارتودنسی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایید.

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های مطب دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریارتماس بگیرید.

متخصص ارتودنسی در شهریار / متخصص ارتودنسی در اندیشه

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما