ارتودنسی اورژانسی

ارتودنسی اورژانسی

وقت اورژانس در ارتودنسی

در صورت گم شدن یا شکستن دستگاه متحرک ارتودنسی و یا در صورت شکستن براکت دستگاههای ثابت ارتودنسی و یا بروز هر گونه مشکلی برای آنها، به علت حرکت نابجای دندان و به علت آسیب به مخاط دهان، بیمار می بایست با تماس تلفنی وقت ارتودنسی اورانسی گرفته و فوراً مراجعه نماید.

تنها چند مورد اضطراری  واقعی برای ارتودنسی اورانسی یا به عبارتی درمان ارتودنسی اورژانسی وجود دارد که عبارتند از :

  • آسیب به دهان ، صورت و یا دندان
  • تورم یا عفونت لثه، دهان  و یا صورت
  • ناراحتی یا درد شدید و غیر قابل کنترل در مناطقی از دهان، صورت یا لثه

در هر کدام از شرایط بالا شما باید در اسرع وقت جهت گرفتن وقت  ارتودنسی اورانسی اقدام نمایید .به طور کلی  دندانپزشکانی که برای ارتودنسی اورانسی کار می کنند آموزش دیده اند که مسئولیت رسیدگی به طیف گسترده ای از مشکلات دهان و دندان را به عهده بگیرند .آنها می توانند به احتمال خیلی زیاد ابزارهای تشخیصی و درمان را که شما نیاز دارید برایتان  بکار ببرند .به عنوان مثال اگر دندان شما شکسته شده باشد دندانپزشک ارتودنسی اورانسی می تواند این مشکل را برایتان سریعا درمان کند و دندان شکسته شما را ترمیم کند. به همین صورت در مواقع درد یا تورم شدید که نشانه ای از عفونت یا بیماری است در بخش ارتودنسی اورانسی ویزیت خواهید شد.پس از آن شما باید به فکر گرفتن یک وقت ارتودنسی اورانسی از  متخصص ارتودنسی خود باشید .

التهاب لب ها و گونه ها در ارتودنسی اورانسی

  • در آغاز درمان ارتودنسی، بخش هایی از براکت ها و سیم های ارتودنسی ممکن است سبب التهاب در بافت های نرم گونه ها و لب های شما شوند .
  • لب ها ممکن است در طول ماه های پاییز و زمستان به دلیل شرایط هوایی خشک شوند .
  • برای کاهش خشکی لب شما می توانید از نرم کننده های لب و یا وازلین استفاده کنید .
  • برای رفع التهاب ارتودنسی اورانسی در روزهای اول درمان ارتودنسی ممکن است متخصص ارتودنسی شما برایتان موم مخصوصی تجویز کند که سبب از بین رفتن سوزش بافت نرم دهان می گردد.
  • اگر ناراحتی و سوزش هنوز هم بعد از گذشت چند روز مشکل ساز است حتما با مطب متخصص ارتودنسی خود تماس بگیرید .

حساسیت دندان رد ارتودنسی اورانسی

دندان شما زمانی که تحت نیرویی که به آن اعمال می شود قرار گرفته است ممکن است دچار کمی درد و حساسیت شود .در ابتدا زمانی که فشار به دندان شما اعمال می شود ممکن است بعضی از دندان ها برای چند روز زیر بار فشار ناشی از تنظیمات حساس گردند.این حساسیت ممکن است تا یک هفته پس از تنظیم به شکل دندان درد بروز پیدا کند اما با مرور زمان که دندان های شما راه خود را به سمت موقعیت نهایی پیدا می کنند درد و حساسیت آنها کم خواهد شد .سطح درد و ناراحتی و همچنین مدت زمان درد و حساسیت دندان ها ممکن است در افراد متغیر و متفاوت باشد .اگر شما احساس درد و ناراحتی مداوم یا غیر معمول دارید برای ارزیابی و توصیه های مناسب جهت درمان این ارتودنسی اورانسی با متخصص ارتودنسی خود تماس حاصل نمایید .

 

حرکات غیر طبیعی دندان در ارتودنسی اورانسی

براکت ها و سیم های ارتودنسی شما از طراحی بسیار دقیقی برخوردار می باشاند اما در عین حال این لوازم نسبتا شکننده هستند. بعضی مواقع یک یا تعداد زیادی از دندان ها ممکن است مقداری حساس شوند، در اینگونه موارد شما باید حتما صبور باشید .لوازم ارتودنسی که در دهان شما هستند، طوری طراحی شده اند تا حرکت دندان ها را در تمام جهات انجام دهند .درصورتی که شما احساس می کنید که حرکت دندان ها فقط در یک جهت صورت می گیرد مخصوصا در مراحل اولیه درمان ، با گذشت زمان همه چیز به حالت عادی و نرمال برمی گردد.با این وجود، حرکات غیر معمول دندان گاهی ممکن است رخ دهد که شامل موارد ارتودنسی اورانسی می باشند: هنگامی که براکت خیلی شل شده باشد یا هنگامی که یک نیروی اعمال شده خیلی قوی باشد یا نادرست باشد و یا هنگامی که سیم خم شده یا آسیب دیده است .در صورتی که احساس می کنید تغییرات غیر معمول و غیر طبیعی در حال رخ دادن در دهان شما است با متخصص ارتودنسی خود جهت بررسی ارتودنسی اورانسی تماس حاصل نمایید. در صورتی که نزدیک به پایان درمان خود متوجه حرکات غیر عادی و شدید دندان خود شدید، برای ارزیابی وضعیت ارتودنسی اورانسی با متخصص ارتودنسی خود تماس حاصل نمایید .

مراجعه به ارتودنسی اورانسی هنگام شکستن و شل شدن لوازم ارتودنسی

شکستن لوازم ارتودنسی در ارتودنسی اورانسی

 

اگر بخشی از یک دستگاه شکسته شده (سیم ، براکت ، باند و غیره ) را می توانید بردارید سعی کنید آنرا برداشته و کنار بگذارید تا در ملاقات ارتودنسی اورانسی خود با متخصص ارتودنسی تان آنرا نشان دهید .اگر این امکان پذیر نیست ، سعی کنید برای پوشاندن بخش هایی از دستگاه که سبب التهاب شده اند از موم ارتودنسی که در آغاز درمان از متخصص ارتودنسی خود دریافت کرده اید، استفاده کنید. در موارد اضطراری ارتودنسی اورانسی، هر گونه مواد نرم مانند گاز، آدامس، یک گلوله پنبه ممکن است برای شما قابل استفاده باشد .در صورتی که قسمتی از سیم از براکت بیرون زده شده باشد و سبب خراش و آزردگی در ناحیه گونه و لثه شده است، شما می توانید سیم بیرون زده را با یک پاک کن که درانتهای مداد قرار  گرفته است به سر جای اصلی خود ببرید. به عنوان آخرین راه  چاره  ارتودنسی اورانسی شما، ممکن است سعی کنید سیم بیرون زده را با یک برش ناخن گیرکه قبلا ضد عفونی شده است خارج کنید .خارج کردن اضافه سیم بیرون زده سبب کاهش تحریک پذیری شده و در نهایت بعد از چند روز، خراش گونه و لثه شما التیام خواهد یافت. حتما توجه کنید که براکت شل شده و بعضی از شکستگی های ایجاد شده دستگاه باید فورا تعمیر شود، حتی اگر برای شما ناراحتی ایجاد گردد. اگر نگهدارنده ارتودنسی خود را گم کرده اید و یا شکسته اید شک نکنید و سریعا به منظور ارتودنسی اورانسی با متخصص ارتودنسی خود تماس حاصل فرمایید.

دندان درد عمومی یا احساس شل بودن دندان در ارتودنسی اورانسی

اگر در روزهای اولیه درمان ارتودنسی، شما احساس کردید که دندان شما کمی شل شده است این پدیده کاملا طبیعی است .دندان شما در طی دوره درمان ارتودنسی، به منظور حرکت کردن به موقعیت نهایی، کمی شل به نظر می رسد. بعضی مواقع این جنبش ممکن است با کمی درد همراه باشد .به منظور تسکین درد خفیف، شما می توانید به صورت منظم ضد درد استفاده کنید، یا دو بار در روز دهان خود را با آب نمک رقیق شستشو کنید. مخلوط یک قاشق چای خوری از نمک را در یک لیوان آب گرم ریخته و به طول مدت ۳۰ ثانیه شستشو بقرمایید. همچنین با قرار دادن یک پد گرم به روی دندان می توانید بعضی از امداد رسانی ها را خودتان در خانه انجام دهید .در هر صورت اگر نیاز به مشاوره دارید ویا رد بسیار شدید و غیر قابل تحمل دارید، این مورد از موارد ارتودنسی اورانسی است پس شک نکنید و با متخصص ارتودنسی خود تماس حاصل کنید.

 

بیماران و مراجعه کنندگان محترم و عزیز لطفا برای برخورداری و بهره مندی از برترین و کاملترین خدمات مشاوره و درمان ارتودنسی از بهترین متخصص  ارتودنسی در غرب تهرن، بهترین متخصص ارتودنسی درشهریار، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی درشهر قدس، بهترین متخصص ارتودنسی در رباط کریم، به مطب دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایید.

دکتر امیرحسین خطیبی، متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت با دارا بودن بورد تخصصی ارتودنسی و یکی از اعضای برجسته انجمن ارتودنتیست های ایران، همچنین با دارا بودن مدرک تخصصی ارتودنسی ، با به روزترین و پیشرفته ترین تجهیزات تخصصی ارتودنسی و علم روز دنیا در مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار، از ساعت 15 الی ساعت 20:30  روزهای زوج هفته، آماده ارائه بهترین و کاملترین خدمات مشاوره و درمان در زمینه ارتودنسی به شما عزیزان خواهد بود.

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم.

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما