ارتودنسی تنها یک فک یا ارتودنسی ثابت دو فک

ارتودنسی تنها یک فک یا ارتودنسی ثابت دو فک

روابط بین فکی چیست؟ ارتودنسی تنها یک فک یا ارتودنسی ثابت دو فک؟ آیا تنها دندان های یکی از فک های شما مشکل دارند؟ آیا شما هم معتقدید که فقط مشکل  یک یا دو دندانتان باید برطرف شود و دیگر دندان ها نباید درگیر گردند؟ آیا از روابط بین فکی اطلاع دارید؟

در این صورت خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنم .

هدف نهایی از درمان ارتودنسی برای همه بیماران زیبایی لبخند و مرتبی و ردیف بودن همه دندان ها است  .

این زیبایی وابستگی زیادی به ترتیب قرار گرفتن و جفت شدن همه دندان ها در فک بالا و فک پایین و عدم انحراف از خط وسط دندان ها و همینطور نحوه روابط بین فکی و اسکلتی دارد .

از این رو متخصص ارتودنسی شما ممکن است بعد از معاینه و بررسی دندان ها به این نتیجه برسد که حتی با اصلاح وضعیت دندان ها روابط بین فکی  اصلاح نخواهد شد.

به این دلیل درمان ارتودنسی را به  ناچار و به منظور اصلاح  روابط بین فکی  در هر دو فک انجام می دهد وبین ارتودنسی تنها یک فک یا ارتودنسی ثابت دو فک، ارتودنسی ثابت دو فک را انتخاب می کند.

گذشته از این براکت های ارتودنسی باید بر روی همه دندان ها وصل شوند تا به این وسیله بتوان فضای لازم دو دندان روی هم افتاده یا کج یا فاصله دار را به دست آورد .

در هر حال تنها توسط معاینه است که مشکل خاص شما بررسی می شود، سپس متخصص ارتودنسی شما می تواند  تصمیمات گرفته شده و طرح درمان انتخابی بین ارتودنسی تنها یک فک یا ارتودنسی ثابت دو فک را با شما بازگو کند و اگر مشکل شما با ارتودنسی تنها یک فک برطرف می شود آنرا به اطلاع شما برساند.

 

اصلاح کوچکی فک بالا و روابط بین فکی به وسیله ارتودنسی

برای تصحیح روابط بین فکی و کوچکی فک بالا نسبت به فک پایین باید از دستگاه ارتودنسی ثابت و مخصوصی استفاده شود .

این دستگاه توسط اتصال به دندان های آسیا ( مولر) و با تنظیمات مخصوصی که متخصص ارتودنسی در آن بوجود می آورد فک بالا را پهن می کند و گسترش می دهد .

دستگاه گسترش دهنده فک بالا برای هر بیمار و مختص به او ساخته می گردد و گیره های آن توسط چسب دندان به دندان وصل می شود .

برای تصحیح کراس بایت با این دستگاه معمولا به زمانی حدودا ۴ الی ۶ ماه نیاز دارد.

این دستگاه بیشتر برای بیماران نوجوانی مفید است که دچار تنگی فک بالا می باشند و دوران رشد آنها هنوز به پایان نرسیده است، یعنی در دوران رشد و پیش از بلوغ به سر میبرند.

کار با این دستگاه بسیار آسان می باشد. در این دستگاه کلیدی تعبیه شده است و توسط این کلید یک بار در روز دستگاه عریض تر می گردد.

برای نظارت و اطمینان به کار دستگاه، بیمار می بایست هر دو تا سه هفته یک بار  به ملاقات متخصص ارتودنسی خود برود تا مطمئن شود گسترش فک توسط دستگاه به درستی در حال پیشرفت می باشد.

پس از رسیدن فک به اندازه طبیعی ، دستگاه گسترش دهنده فک معمولا به مدت ۱۲ هفته در دهان باقی می ماند تا درمان تثبیت گردد و مشکلی در روابط بین فکی دیده نشود.

 

دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت  بعد از سپری کردن دوره تخصصی ارتودنسی، دارای مدرک تخصصی ارتودنسی و همینطور با دارا بودن بورد تخصصی ارتودنسی، یکی از اعضای بسیار برجسته انجمن ارتودنتیست های ایران و مسلط به دانش نوین ارتودنسی می باشند. مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار با کادری مجرب و فوق حرفه ای و با بهره گیری از برترین و پیشرفته ترین تکنولوژِی های  روز دنیا و دانش نوین دندانپزشکی از ساعت 15 الی 20:30 روزهای زوج هفته، آماده خدمت رسانی به شما مراجعه کنندگان محترم می باشد. منتظر حضور گرم شما مراجعه کنندگان محترم در مطب دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریار هستیم.

مراجعه کنندگان محترم و گرانقدر و بیماران عزیز، شما میتوانید برای بهره مندی از کاملترین و برترین خدمات مشاوره و درمان در زمینه ارتودنسی از بهترین متخصص  ارتودنسی در شهرقدس، بهترین متخصص ارتودنسی غرب تهران، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، بهترین متخصص ارتودنسی در شهریار، بهترین متخصص ارتودنسی در رباط کریم، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، به مطب ارتودنسی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایند.

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم.

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما