ارتودنسی ثابت و متحرک

ارتودنسی ثابت و متحرک

دستگاه های   ارتودنسی ثابت و متحرکبا اعمال نیرو روی دندان باعث جابه جایی آنها می شوند. این نیروها در حد نیروهای بیولوژیک می باشند و دندان پزشک با اطلاع  از میزان آنها و محاسبه از طریق روش های خاص درمانی اقدام به اعمال آنها می کند. در ارتودنسی ثابت و متحرک پس از هر جلسه درد اندکی وجود دارد که علت اصلی آن فعال سازی دستگاه توسط متخصص ارتودنسی است. معمولا این درد ۳ تا ۵ روز طول میکشد و تا فعال سازی بعدی از بین می رود. برای رفع این درد می توان از مسکن استفاده کرد. استفاده کوتاه مدت از داروهای ضدالتهاب هیچ مغایرتی با درمان های ارتودنسی ثابت و متحرک ندارد (استفاده بلند مدت از داروهای مسکن به هیچ عنوان توصیه نمی شود.)

بهترین متخصص ارتودنسی در ملارد ,بهترین متخصص ارتودنسی در فردیس

انواع دستگاه های ارتودنسی (ارتودنسی ثابت و متحرک)

دستگاههای ارتودنسی شامل دو شکل کلی ثابت و متحرک می باشند که بسته به مشکل بیمار یکی یا هردو آنها بکار می رود . تفاوت این دستگاههای ارتودنسی ثابت و متحرک بر مبنای قابلیت جابجایی آنها توسط بیمار است. در دستگاه ارتودنسی ثابت اجزاء به شکل نگین هایی بر روی دندان چسبانده شده و ثابت می شوند. در حالی که دستگاههای متحرک ساختارهای پلاستیکی شکلی هستند که توسط خود بیمار استفاده می شود.
یکی از سوالات رایج بیماران این است که ارتودنسی ثابت بهتر است یا متحرک؟ پاسخ این است که هر کدام از این ها کاربرد، مزایا و معایب متفاوتی دارند. مثلا برای درمان های هدایت رشد فک که در طول دوره رشد بیماران انجام میشود ارتودنسی ثابت تقریبا" کمکی نمی تواند بکند و باید از ارتودنسی متحرک کمک گرفت. از سویی ردیف کردن دندانها به صورت دقیق و با رعایت جزئیات فقط توسط ارتودنسی ثابت انجام می گردد
از مهمترین مزایای ارتودنسی ثابت، کاهش نیاز به همکاری بیمار در خصوص استفاده مرتب از دستگاه می باشد و البته اینکه نیروهای وارده به دندانها در سه بعد فضایی قابل تنظیم است. مهمترین عیب ارتودنسی ثابت، لزوم دقت بالای بیمار در رعایت بهداشت دهان و دندانها می باشد، زیرا حضور دستگاههای ارتودنسی ثابت داخل دهان باعث اختلال در روند معمول مسواک زدن و نخ دندان کشیدن می شود.
مهترین مزیت ارتودنسی متحرک  رعایت بهتر بهداشت دهان در قیاس با ارتودنسی ثابت است. به گونه ای که حین غذا خوردن و مسواک زدن بیمار می تواند پلاک یا دستگاه ارتودنسی متحرک خود را از دهان خارج کند. همین نکته از مهمترین معایب دستگاههای ارتودنسی متحرک است. به این مفهوم که به دلیل قابلیت گذاشتن و برداشتن از سوی بیمار، به همکاری بالای بیمار در استفاده مرتب  از آن نیاز می باشد.

بهترین متخصص ارتودنسی در ملارد ,بهترین متخصص ارتودنسی در فردیس

دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت  پس از کسب مدارک تخصصی ارتودنسی و طی کردن دوره های تخصصی ارتودنسی و پس کسب مدرک بورد تخصصی ارتودنسی، یکی از اعضای بسیار بنام و بسیار مطرح انجمن ارتودنتیست های ایران هستند و یکی از اعضای بسیار بنام و بسیار مطرح هیئت علمی دانشگاه می باشند و به علم ارتودنسی کاملا مسلط می باشند. مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار با تسلط کامل به دانش نوین و برتر دندانپزشکی در زمینه ارتودنسی و با در اختیار داشتن پیشرفته ترین و کاملترین تکنولوژی های برتر و به روز دنیا و همچنین با در اختیار داشتن کادری بسیار دلسوز، بسیار مجرب و بسیار حرفه ای در طی ساعات 11 تا 20 روزهای زوج، آماده ارائه خدمات درمان و مشاوره در زمینه دانش ارتودنسی به شما مراجعه کنندگان بزرگوار و گرانقدر و عزیز می باشد. منتظر حضور گرم شما بیماران بزرگوار و گرانقدر در مطب تخصصی دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریار خواهیم بود.

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

بیماران و مراجعه کنندگان بزرگوار و گرانقدر شما میتوانید جهت برخورداری از خدمات مشاوره و درمان در زمینه درمان های تخصصی ارتودنسی از بهترین متخصص  ارتودنسی در شهریار، بهترین متخصص ارتودنسی غرب تهران، بهترین متخصص ارتودنسی در اندیشه، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، بهترین متخصص ارتودنسی در رباط کریم، به مطب تخصصی ارتودنسی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایید.

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس های مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار تماس حاصل فرمایید.

ارتودنسی نامرِِیی / ارتودنسی شفاف

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما