ارتودنسی ثابت و متحرک

ارتودنسی ثابت و متحرک

ارتودنسی ثابت و متحرک

دستگاه‌های ارتودنسی ثابت و متحرک: راهنمای کامل

دستگاه‌های ارتودنسی ثابت و متحرک با اعمال نیرو روی دندان‌ها باعث جابجایی آن‌ها می‌شوند. این نیروها در حد نیروهای بیولوژیک هستند و دندان‌پزشک با اطلاع از میزان آن‌ها و محاسبه دقیق از طریق روش‌های خاص درمانی، اقدام به اعمال آن‌ها می‌کند. در ارتودنسی ثابت و متحرک، پس از هر جلسه، درد اندکی وجود دارد که علت اصلی آن فعال‌سازی دستگاه توسط متخصص ارتودنسی است. معمولاً این درد ۳ تا ۵ روز طول می‌کشد و تا فعال‌سازی بعدی از بین می‌رود. برای رفع این درد می‌توان از مسکن استفاده کرد. استفاده کوتاه‌مدت از داروهای ضدالتهاب هیچ مغایرتی با درمان‌های ارتودنسی ندارد، اما استفاده بلندمدت توصیه نمی‌شود.

بهترین متخصص ارتودنسی در ملارد و بهترین متخصص ارتودنسی در فردیس

 

انواع دستگاه‌های ارتودنسی (ارتودنسی ثابت و متحرک)

دستگاه‌های ارتودنسی شامل دو نوع کلی ثابت و متحرک هستند که بسته به مشکل بیمار، یکی یا هر دو نوع استفاده می‌شوند. تفاوت این دستگاه‌های ارتودنسی ثابت و متحرک بر مبنای قابلیت جابجایی آن‌ها توسط بیمار است. در دستگاه ارتودنسی ثابت، اجزا به شکل نگین‌هایی بر روی دندان چسبانده و ثابت می‌شوند، در حالی که دستگاه‌های متحرک ساختارهای پلاستیکی هستند که توسط خود بیمار استفاده می‌شود.

یکی از سوالات رایج بیماران این است که ارتودنسی ثابت بهتر است یا متحرک؟ پاسخ این است که هر کدام از این‌ها کاربرد، مزایا و معایب متفاوتی دارند. مثلاً برای درمان‌های هدایت رشد فک که در طول دوره رشد بیماران انجام می‌شود، ارتودنسی ثابت کمک چندانی نمی‌کند و باید از ارتودنسی متحرک استفاده کرد. از سوی دیگر، ردیف کردن دندان‌ها به صورت دقیق و با رعایت جزئیات فقط توسط ارتودنسی ثابت انجام می‌شود.

از مهم‌ترین مزایای ارتودنسی ثابت، کاهش نیاز به همکاری بیمار در خصوص استفاده مرتب از دستگاه است و این‌که نیروهای وارده به دندان‌ها در سه بعد فضایی قابل تنظیم است. مهم‌ترین عیب ارتودنسی ثابت، لزوم دقت بالای بیمار در رعایت بهداشت دهان و دندان‌هاست، زیرا حضور دستگاه‌های ارتودنسی ثابت در داخل دهان باعث اختلال در روند معمول مسواک زدن و نخ دندان کشیدن می‌شود.

مهم‌ترین مزیت ارتودنسی متحرک رعایت بهتر بهداشت دهان در مقایسه با ارتودنسی ثابت است، به گونه‌ای که حین غذا خوردن و مسواک زدن، بیمار می‌تواند پلاک یا دستگاه ارتودنسی متحرک خود را از دهان خارج کند. همین نکته از مهم‌ترین معایب دستگاه‌های ارتودنسی متحرک است؛ به این مفهوم که به دلیل قابلیت گذاشتن و برداشتن از سوی بیمار، به همکاری بالای بیمار در استفاده مرتب از آن نیاز می‌باشد.

 

بهترین متخصص ارتودنسی در ملارد و بهترین متخصص ارتودنسی در فردیس

 دکتر امیرحسین خطیبی: متخصص ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت

دکتر امیرحسین خطیبی، متخصص ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت، پس از کسب مدارک تخصصی ارتودنسی و طی کردن دوره‌های تخصصی و دریافت مدرک بورد تخصصی ارتودنسی، یکی از اعضای برجسته انجمن ارتودنتیست‌های ایران و هیئت علمی دانشگاه می‌باشند. مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار، با تسلط کامل به دانش نوین دندانپزشکی در زمینه ارتودنسی و با داشتن پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های روز دنیا و کادری بسیار دلسوز، مجرب و حرفه‌ای، آماده ارائه خدمات درمان و مشاوره در زمینه ارتودنسی به شما مراجعه‌کنندگان عزیز است. ساعات کاری مطب از 11 تا 20:30 روزهای زوج می‌باشد.

متخصص ارتودنسی در شهریار و متخصص ارتودنسی در اندیشه

 

 خدمات ارتودنسی در مناطق مختلف

بیماران عزیز، شما می‌توانید برای مشاوره و دریافت خدمات تخصصی ارتودنسی از بهترین متخصص ارتودنسی در شهریار، بهترین متخصص ارتودنسی غرب تهران، بهترین متخصص ارتودنسی در اندیشه، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، و بهترین متخصص ارتودنسی در رباط کریم، به مطب تخصصی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایید.

در این مرکز درمانی، با بهترین و به‌روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه ارتودنسی، در خدمت شما عزیزان هستیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های مطب دکتر امیرحسین خطیبی، متخصص ارتودنسی در شهریار تماس بگیرید.

 

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

بیماران و مراجعه کنندگان بزرگوار و گرانقدر شما میتوانید جهت برخورداری از خدمات مشاوره و درمان در زمینه درمان های تخصصی ارتودنسی از بهترین متخصص  ارتودنسی در شهریار، بهترین متخصص ارتودنسی غرب تهران، بهترین متخصص ارتودنسی در اندیشه، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، بهترین متخصص ارتودنسی در رباط کریم، به مطب تخصصی ارتودنسی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایید.

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس های مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار تماس حاصل فرمایید.

ارتودنسی نامرِِیی / ارتودنسی شفاف

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما