ارتودنسی مدرن

ارتودنسی مدرن

در دهه گذشته ارتودنسی با افزایش روش های نوین در زمینه کوتاه شدن طول درمان در بیماران بزرگسال به اهداف بلند مدت خود در رسیدن به ارتودنسی مدرن چند قدم نزدیکتر شده است .امروزه ما درحال ارائه نوآورانه روش های جراحی با کمترین تهاجم طراحی شده برای رسیدن به این چنین هدفی و یا شاید مهمتر از آن هستیم .

کمک به حل چالش های ارتودنسی از طریق تصحیح تراکم استخوان ، در مواقع معمولی یکی دیگر از تلاش های رسیدن به این اهداف ارتودنسی مدرن می باشد.

امروزه در تلاش برای موفقیت برطرف کردن چالش های ارتودنسی ، ابزارها به گسترش دامنه خود ادامه می دهند. وجود ابزارها با کنترل بیشتر و انعطاف بیشتر به متخصصین ارتودنسی این امکان را می دهند که حرکت دندان ها را با نرمی و سرعت بیشتری تنظیم و هدایت کنند .در گذشته بیماران مجبور بودند به دلیل حرکت دندان ها و نیروهای مکانیکی که به دندان های آنها وارد می گردد درد زیادی را تحمل کنند ولی امروزه درمان های ارتودنسی مدرن برای بیماران بسیار قابل تحمل تر و آسانتر است .

 

بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر | بهترین متخصص ارتودنسی در شهر قدس

براکت های نسل جدید ارتودنسی مدرن

براکت های نسل جدید بسیار متنوع تر  و سبکتر هستند و قابلیت حرکت دندان ها را در جهات مختلف دارا هستند. این براکت ها با کم کردن میزان اصطکاک بین سیم و شیار داخلی براکت، حرکت ارتودنسی را آسانتر و سریعتر کرده و مدت زمان انجام ارتودنسی را هم بطور محسوسی کاهش می دهند. از دیگر پیشرفت های کنونی ارتودنسی مدرن می توان به شفافیت براکت های جدید اشاره کرد که سبب تحولی در درمان ارتودنسی شده اند. براکت های کریستالی سبب رو آوردن افراد بیشتری به درمان ارتودنسی شده است .

 

سیم های ارتودنسی مدرن

سیم ها ی نسل جدید ارتودنسی مدرن هم از گذشته تا امروز سیر صعودی خود را به خوبی طی کرده اند و جنس این سیم ها از نوع فولاد ضد زنگ به نوع نیکل تیتانیوم تغییر پیدا کرده است.

سیم هایی که از فولاد ضد زنگ ساخته می شدند گرچه به زنگ زدگی دچار نمی شدند اما در صورت خم شدن بیش از حد، دیگر به موقعیت قبلی خود باز نمی گشتند .با گذشت زمان و ارتقا دانش ارتودنسی سیم های نیکل تیتانیوم که قابلیت انعطاف پذیری بیشتری نسبت به گذشته دارند و حرکات دندان ها را با سرعت بیشتری امکان پذیر می کنند برای کمک به ارتودنسی مدرن پا به عرصه ی این دانش گذاشتند .

 

نکشیدن دندان در ارتودنسی ارتودنسی مدرن

از دیگر پیشرفت های ارتودنسی مدرن می توان به نکشیدن دندان در ارتودنسی پیشرفته امروزه اشاره کرد .در گذشته به منظور ایجاد فضا برای جا گیری دندان هایی که خارج از قوس دندانی بوده اند متخصصین ارتودنسی مجبور به کشیدن دندان هایی می شدند که اغلب سالم بوده اند .امروزه با استفاده از دست آورد های ارتودنسی مدرن در اکثر موارد متخصصین ارتودنسی از کشیدن دندان امتناع می کنند و فضای لازم را جهت قرار گیری دندان ها از روش های دیگری بجز کشیدن دندان به دست می آورند .

 

بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر | بهترین متخصص ارتودنسی در شهر قدس

نداشتن محدودیت سنی برای ارتودنسی مدرن

امروزه با استفاده از روش های ارتودنسی مدرن گزینه محدودیت سنی از این نوع درمان حذف شده است. در گذشته افرادی بودند که به دلیل بالا رفتن سن و با وجود دندان های نامرتب در دهانشان از درمان ارتودنسی ناامید بودند و راه حلی برای حل کردن مشکل خود نمی یافتند. امروزه مهمترین شرط انجام ارتودنسی در سنین بالا فقط داشتن لثه ها و بافت نگهدارنده سالم است به این ترتیب حرکت دندان ها هم به ندرت با مشکل روبرو خواهد شد.

 

ارتودنسی نامرئی

این ارتودنسی در چند سال اخیر در ایران مورد استفاده قرار گرفته است حتی تا چند سال قبل متخصصین ارتودنسی از طلق های شیشه ای ارتودنسی نامرئی فقط جهت درمان های خاصی استفاده می کردند. در ساخت ارتودنسی نامرئی از هیچ فلزی استفاده نمی گردد بنابراین زخم و خراشی هم در زمان استفاده در دهان بیمار بوجود نمی آید.  متحرک بودن ارتودنسی نامرئی این امکان را به بیمار می دهد که زمان غذا خوردن آنرا از دهان خارج کند و بعد از مسواک و نخ دندان دوباره از آن استفاده کند. طلق های شفاف و بدون رنگ ارتودنسی نامرئی را هر دو هفته یک بار باید عوض کرد. به همین دلیل است که حتی در مواردی که طلق ها تغییر رنگ هم داده اند با توجه به تعویض دو هفته ای آنها رنگ نامناسبی از آنها در انظار عموم مشاهده نمی گردد. مدت زمان درمان با ارتودنسی نامرئی ۹ الی ۱۵ ماه طول خواهد کشید و در این مدت بصورت معمول ۱۸ الی ۳۰ پلاک هم باید عوض شود. قیمت زیاد و محدودیت هایی که این نوع از ارتودنسی دارد سبب شده که درصد افرادی که ارتودنسی را با این روش انجام می دهند زیاد نباشند .

 

بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر | بهترین متخصص ارتودنسی در شهر قدس

بریس دندان در مسیر پیشرفت در ارتودنسی مدرن

بریس یکی از پر کاربرد ترین روش هایی است که متخصصین ارتودنسی از آن برای درمان ارتودنسی ثابت استفاده می کنند. بریس از براکت ( در انواع مختلف ) کش و سیم قوس دار تشکیل شده است. در ارتودنسی ثابت براکت ها به سطح جلویی دندان ها چسبانده می شوند و نقش نگهدارنده بریس را ایفا می کنند .بعد از چسباندن براکت ها به دندان ها این بار نوبت به سیم های قوس دار می رسد که باید از ناحیه وسط براکت ها و کش ها ی کوچک عبور کنند.

بوسیله فشاری که در اثر محکم کردن این سیم ها به دندان ها وارد می شود دندان ها به حرکت وادار می شوند و کم کم به سمت وضعیت صحیح هدایت می شوند .پس از نصب براکت ها متخصص ارتودنسی باید هر چهار تا شش هفته بریس ها را کنترل کند تا مطمئن گردد که آنها در مسیر درست حرکت می کنند .بریس ها در مسیر پیشرفت و فناوری جدید ارتودنسی مدرن سبک تر و کوچک تر و کارآمد تر ساخته می شوند. توسط درمان ارتودنسی دندان ها به سمت موقعیتی حرکت داده می شوند که از نظر زیبایی در بهترین حالت ممکن خود قرار بگیرند .

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

 

بیماران گرامی  و عزیز و مراجعه کنندگان محترم، شما میتوانید برای بهره مندی از برترین و کاملترین و بهترین خدمات در زمینه درمان ارتودنسی از بهترین متخصص  ارتودنسی در غرب تهران، بهترین متخصص ارتودنسی شهرقدس، بهترین متخصص ارتودنسی دراسلامشهر، بهترین متخصص ارتودنسی در شهریار، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی در رباط کریم، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، به مطب ارتودنسی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایند.

دکتر امیرحسین خطیبی، متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت یکی از اعضای بسیار برجسته انجمن ارتودنتیست های ایران می باشند و با دارا بودن مدرک بورد تخصصی ارتودنسی و مدرک تخصصی ارتودنسی، در مطب تخصصی ارتودنسی در شهریاربا به روزترین و پیشرفته ترین امکانات تخصصی ارتودنسی،  در طی ساعت 15 تا 20:30 روز های زوج هفته، آماده ارائه بهترین خدمات مشاوره و درمان درزمینه درمان ارتودنسی به شما مراجعه کنندگان گرامی و عزیز می باشد.

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم.

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما