ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی

در روش ارتودنسی نامرئی، دستگاه های ارتودنسی در روی دندانها مشاهده نمی گردند. به عبارت دیگر زمانی که بیمار دهان خود را باز می نماید، اجزای ارتودنسی نامرئی دیده نمی شوند. به علت دیده نشدن سیم های ارتودنسی نامرئی، تقاضا برای داشتن ارتودنسی نامرئی بیش از گذشته در بیماران مشاهده می شود.  به علت تقاضای زیاد بیماران بزرگسال، ارتودنسی نامرئی یکی از درمان های رایج در مطب های ارتودنسی شده است. ارتودنسی نامرئی به سه صورت ارايه می شود که در ادامه به آنها اشاره می شود.

 

 

انواع ارتودنسی نامرئی

 

ارتودنسی نامرئی لینگوال:

در روش ارتودنسی نامرئی با براکت های لینگوال، اجزای ارتودنسی نامرئی در سطح پشتی دندان های فک بالا و پایین چسبانده می گردند. ارتودنسی نامرئی لینگوال به دلیل مزاحمت های فراوان برای زبان هنگام صحبت کردن و غذاخوردن و همچنین به دلیل شکسته و کنده شدن هنگام شستن دهان خیلی عملی نبوده و پیشنهاد نمی گردد.

 

ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف:

در روش ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف از پلاک های نامرئی یا دستگاه های بسیار شفاف برای مرتب کردن دندان ها استفاده می شود. نوع ناهنجاری تعیین کننده این می باشد که آیا می توان از این نوع پلاک های نامرئی شفاف استفاده کرد یا خیر. این عمل در زمان معاینه بیمار توسط متخصص ارتودنسی مشخص می شود.

در صورتیکه بیمار به ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف نیاز داشته باشد، این پلاک های ارتودنسی نامرئی شفاف می بایست هر دو هفته یا هر سه هفته یکبار تعویض گردد. ار آنجایی که این پلاک ها بسیار شفاف هستند، در زمان صحبت کردن بیمار مشاهده نمی شوند و امروزه تقاضا به منظور استفاده از ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف بسیار بالا می باشد.

 

ارتودنسی نامرئی با براکت همرنگ دندان:

در روش ارتودنسی نامرئی توسط براکت همرنگ دندان از براکت هایی استفاده می گردد که بسیار شفاف بوده و همرنگ دندان هستند. جنس براکت ها در روش ارتودنسی نامرئی با براکت همرنگ دندان از پلاستیک و یا سرامیک است. این روش درمان ارتودنسی نامرئی بسیار کارآمد می باشد. در صورتیکه بیمار هر نوع ناهنجاری داشته باشد، می توان از این روش ارتودنسی نامرئی استفاده نمود. براکت های همرنگ دندان بدون رنگ بوده و دیده نخواهند شد. این روش دارای استحکام و زیبایی بسیار خوبی بوده و مشکلی برای زبان یا گفتار بیمار ایجاد نخواهد کرد.

 

 

بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر | بهترین متخصص ارتودنسی در شهر قدس

الاینر  ارتودنسی نامرئی چیست و چگونه کار می کند؟

نوعی سیستم الاینر تراپی (مرتب نمودن دندانها توسط ردیف کننده های دندانی بدون سیم) است که با کمک تکنیک های پیشرفته درمانی در ارتودنسی می توان دندانهای نا مرتب را اصلاح کرد. در این روش ارتودنسی نامرئی، با استفاده از تکنولوژی CAD/CAM، برای درمان ناهنجاری هر بیمار، تعدادی ردیف کننده های دندانی بدون سیم و با کمک پلاک های شفاف که مختص همان بیمار می باشد طراحی و ساخته می گردد. این طراحی و ساخت کامپیوتری، براساس طرح درمان متخصص ارتودنسی، انجام می گردد.

هر بیمار در طول درمان خود، از تعدادی الاینرهای نامریی، به ترتیب شماره ای که روی آنها حک شده است استفاده می کند. بیمار از هر یک از الاینرها به مدت دو هفته (22ساعت در شبانه روز) استفاده می نماید تا دندان های خود را در مسیر از پیش طراحی و برنامه ریزی شده در کامپیوتر که براساس طرح درمان متخصص ارتودنسی می باشد به محل صحیح خود هدایت کند تا به این ترتیب دندانها مرتب گردند. هر یک از دستگاه های ارتودنسی نامرئی، نیروهای ” کنترل شده و سبک ” به دندان وارد می کنند و دندان را ظرف مدت دو تا سه هفته، فقط حدود 0/25 میلی متر در مسیر برنامه ریزی شده به وسیله کامپیوتر، حرکت می دهند که این موضوع از این جهت بسیار ارزشمند است که با وارد کردن نیرو ” سبک و مستمر” ریشه دندان بیمار، تحلیل نمی رود و دندان بعد از مدتی دچار لقی و افتادن نخواهد شد.

 

بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر | بهترین متخصص ارتودنسی در شهر قدس

الاینر ارتودنسی نامرئی پلاک های شفافی هستند که از نظر شکل ظاهری شبیه به نایت گارد هستند. این قالب های متحرک از جنس پلاستیک  پزشکی می باشند و تقریبا نامرئی بوده و با وارد کردن نیرویی تدریجی و آهسته، دندان هارا در مسیر از قبل تعیین شده و مناسب حرکت می دهند. تمامی مراحل ساخت این پلاک های ارتودنسی نامرئی به وسیله دستگاه های دیجیتال و توسط نرم افزارهای پیشرفته انجام می شود. در این روش ارتودنسی نامرئی احتیاجی به استفاده از بند و براکت و یا حتی سیم های فلزی نمی باشد و تنها با کمک یک سری پلاک متحرک ارتودنسی نامرئی شفاف می توانید درمان ارتودنسی را برای بیمار انجام دهید.

در این روش طرح درمان ارتودنسی با کمک نرم افزارهای کامپیوتری و دستگاه های مجهز به تکنولوژی سه بعدی سازی ترکیب می شود و پلاک های منحصر بفرد برای هر بیمار ساخته می گردد.

  • هر یک از پلاک های ارتودنسی نامرئی باید به مدت سه هفته و 22 ساعت در روز در دهان بیمار قرار بگیرد تا حرکات مدنظر در طرح درمان شما بر روی دندان ها انجام شود. پلاک ها باید برای خوردن ، آشامیدن (به جز آب)، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن از دهان خارج گردند.
  • برای اعمال برخی از نیروها، به نصب اتچمنت هایی بر روی دندان نیاز می باشد که در دستورالعمل ارسالی به شما داده می شود.
  • قالبگیری از دهان بیمار باید پس از درمان های دندانپزشکی مانند پر کردن، کشیدن، قرار دادن روکش و درمان های لثه انجام شود.
  • در درمان با الاینرهای شفاف ارتودنسی نامرئی معمولا از آخرین پلاک استفاده شده به عنوان ریتینر استفاده می شود.

 

 

بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر | بهترین متخصص ارتودنسی در شهر قدس

بیماران عزیز و مراجعه کنندگان محترم ، شما میتوانید برای بهره مندی از بهترین و کاملترین و برترین خدمات دررابطه با ارتودنسی از بهترین متخصص  ارتودنسی در غرب تهران، بهترین متخصص ارتودنسی پرند، بهترین متخصص ارتودنسی در شهر قدس، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی در شهریار، بهترین متخصص ارتودنسی در رباط کریم، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، به مطب تخصصی ارتودنسی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه فرمایید.

دکتر امیرحسین خطیبی، متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت یکی از اعضای برجسته انجمن ارتودنتیست های ایران، با دارا بودن بورد تخصصی ارتودنسی و همنطور با دارا بودن مدرک تخصصی ارتودنسی، با پیشرفته ترین و به روزترین امکانات تخصصی ارتودنسی در مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار، در روزهای زوج هفته از ساعت 15 الی 20:30، آماده ارائه خدمات مشاوره و درمان در رابطه با درمان ارتودنسی به شما مراجعه کنندگان عزیز خواهد بود.

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم.

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما