ارتودنسی همزمان با عمل جراحی بینی

ارتودنسی همزمان با عمل جراحی بینی

 

"مشکلات ارتودنسی همزمان با عمل جراحی بینی" این سوال اکثر کسانی می باشد که قصد انجام درمان ارتودنسی همزمان با عمل جراحی بینی را دارند.

این بیماران می خواهند بدانند که کدام درمان را زودتر انجام دهند و دلایل  زودتر انجام دادن هر کدام از این درمان ها هم  برایشان با اهمیت است.

درمان ارتودنسی می تواند بر روی هرکدام از موارد زیل تاثیر قابل توجه ای بگذارد:

 موقعیت و قرارگیری لب ها

تعادل بین فرم لب و بینی

زاویه بین بینی و لب

اصلاح طرح لبخند بیمار

رابطه لب و فرم نهایی بینی یکی از گزینه های بسیار مهم است که جراح زیبایی بینی شما به منظور رسیدن به بهترین درمان در نظر می گیرد.

 

تغییر فرم لب بعد از درمان ارتودنسی

تغییر فرم لب بعد از درمان ارتودنسی مسلما بر روی تصمیم جراح زیبایی بینی شما در خصوص پلن جراحی بینی بسیار تاثیر گذار است.

بنابراین در ایده آل ترین حالت شما بیماران عزیز می توانید اصلاح موقعیت دندان خود را تکمیل کرده و پس از آن برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی اقدام بفرمایید.

بدون نیاز به براکت های ارتودنسی شما می توانید عمل جراحی زیبایی بینی بسیار خوبی داشته باشید .

 

فاصله گذاری بین درمان ارتودنسی و جراحی بینی

توصیه پزشکان این می باشد که در اولین قدم درمان ارتودنسی انجام گرددپس از پایان درمان ارتودنسی شما می توانید به جراحی زیبایی بینی خود بپردازید .

اما اگر شما نمی خواهید صبور باشید بهتر است با هر دو متخصص ارتودنسی و جراحی زیبایی بینی خود مشاوره کنید.

در صورت صلاح دید هر دو متخصص ارتودنسی و جراحی زیبایی بینی می توانید به انجام این کار دست بزنید .

ممکن است در صورتی که جراحی بینی را قبل از پایان درمان ارتودنسی انجام دهید، متخصص ارتودنسی شما به دلیل رعایت حال شما  دچار محدودیت ها و دشواری کار درمان ارتودنسی گردد

همچنین ممکن است در حین انجام تنظیمات براکت ها و کار بر روی دندان های شما فشار هایی به صورت و بینی شما وارد گردداین فشار ها می تواند بخیه های جراحی شما را آزرده نماید.

 

به طور کلی درمان ارتودنسی محدودیت های خاصی را برای بیمار تحت درمان ایجاد می کند، به همین دلیل ارتودنسی همراه با عمل بینی توصیه نمی گردد.

 

در شرایط کلی بهتر است در مرحله اول دوره ی درمان ارتودنسی تمام گردد و سپس جراحی بینی صورت پذیرد. مخصوصا اگر فردی نیاز به جراحی فک بالایی خود داشت می بایست حتما این عمل را قبل از عمل جراحی بینی خود انجام دهد، به دلیل اینکه جراحی فک بالا سبب ایجاد تغییرات در بینی  می شود.

ارتودنسی بیشتر در سنین رشد و مخصوصا در دوران نوجوانی می تواند روی فرم و شکل فک ها تاثیرگذار باشد.

البته خوشبختانه جراحی بینی پس از اتمام دوره ی نوجوانی انجام میگیرد و اگر درمان ارتودنسی در سنین بزرگسالی انجام گردد، دیگر روی فرم فک ها تاثیر زیادی نخواهد گذشت  و نمی تواند روی نتایج جراحی بینی تاثیری بگذارد.

بهترين متخصص ارتودنسى در انديشه|بهترین متخصص ارتودنسی در فردیس

مشکلات ارتودنسی در هنگام عمل جراحی بینی

اکثر کسانی که قصد انجام همزمان درمان ارتودنسی با عمل جراحی بینی انجام دهند، میخواهند بدانند که انجام کدام یک از این درمان ها بر دیگری اولویت دارد و جویای دلایل آن نیز هستند.

در حقیقت انجام درمان ارتودنسی می تواند بر روی تعادل بین لب و بینی، زاویه ی بینی و لب و موقعیت لب ها تاثیر زیادی بگذارد. رابطه ی لب و فرم نهایی بینی یکی از موارد بسیار مهم است که جراح زیبایی برای شما در نظر میگیرد.

تغییر فرم لب در اثر درمان ارتودنسی تاثیر بسیار زیادی بر نظر و تصمیم جراح زیبایی بینی شما میگذارد. بنابراین اگر میخواهید از این اختلالات جلوگیری بفرمایید، ابتدا اصلاح دندان های خود را کامل کرده سپس برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی خود اقدام بفرمایید. زمانی که موقعیت دندان های شما اصلاح شده باشد مسلما در نبود براکت ها و پس از اتمام درمان ارتودنسی، جراحی بینی بهتری را تجربه خواهید کرد.

 

فک پایین عقب رفته

اگر با این مشکل روبرو هستید ابتدا می بایست فک عقب رفته ی خود را اصلاح کنید و سپس به درمان جراحی زیبایی بینی اقدام کنید. اگر دندان های مرتبی دارید و تنها مشکل شما عقب بودن فک پایین می باشد می توانید از پروتز چانه به منظور جلو آوردن فک عقب رفته استفاده کنید. در این صورت است که جراحی زیبایی بینی شما پس از اصلاح مشکل عقب رفتگی فک اثر بسیار مطلوبی خواهد داشت و دیگر احساس بزرگ بودن بینی به شما دست نخواهد داد. همچنین اگر فک بالا دچار مشکل باشد، باید نسبت به اصلاح آن اقدام کرد و پس از یک سال، به فکر جراحی بینی افتاد.

 

انحراف بینی و ارتودنسی

اگر بیمار دچار گرفتگی و انحراف بینی باشد بهتر است پیش از انجام ارتودنسی ابتدا انحراف بینی خود را اصلاح کند. گرفتگی بینی می تواند بر روی روند رشد تدریجی فک تاثیر منفی بگذارد و شکل نهایی فک بالا و پایین را تغییر دهد. گرفتگی بینی سبب تنفس دهانی می شود و در این حالت با گذشت زمان سبب حرکت فک بالا به جلو و فک پایین به سمت عقب می گردد. به این ترتیب و تحت تاثیر این شرایط دندان ها بصورت نامرتب و کج رشد می کند و در یک ردیف بصورت منظم قرار نمیگیرد. در اینصورت جراحی بینی نمی تواند زیبایی قسمت های پایینی صورت را تضمین نماید.

متخصص ارتودنسی در رباط کریم

بنابراین بهتر است در این افراد در مرحله اول، گرفتگی و انحراف بینی درمان گردد و سپس به جراحی های فک و پروتز چانه به منظور رفع عقب رفتگی فک پایین یا ارتودنسی در صورت نامرتب بودن دندان ها پرداخت. به این ترتیب خط لبخند بیمار، فرم لب ها و فاصله ی بینی تا چانه نیز اصلاح خواهد شد.

 

دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت  پس از طی نمودن دوره های تخصصی ارتودنسی و با کسب مدارک تخصصی ارتودنسی و دارا بودن مدرک بورد تخصصی ارتودنسی، یکی از اعضای برجسته و بسیار انجمن ارتودنتیست های ایران می باشند که به دانش ارتودنسی کاملا مسلط هستند. مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار با در اختیار داشتن پیشرفته ترین تکنولوژِی ها و امکانات برتر دنیا و دانش نوین دندانپزشکی در زمینه ارتودنسی و همچنین با دارا بودن کادری بسیار مجرب، در ساعات 11 تا 20 روزهای زوج هفته، آماده ارائه برترین مشاوره و خدمات درمان ارتودنسی به شما مراجعه کنندگان عزیز و گرانقدر می باشد. منتظر حضور گرم شما بیماران عزیز در مطب تخصصی دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریار خواهیم بود.

بیماران و مراجعه کنندگان محترم و گرانقدر، شما میتوانید جهت برخورداری از بهترین خدمات مشاوره و درمان در زمینه درمان های تخصصی ارتودنسی از بهترین متخصص  ارتودنسی در شهریار، بهترین متخصص ارتودنسی رباط کریم، بهترین متخخص ارتودنسی در پرند، بهترین متخصص ارتودنسی در اندیشه، بهترین متخصص ارتودنسی در غرب تهران، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، بهترین متخصص ارتودنسی در شهرقدس، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج، به مطب تخصصی ارتودنسی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار تماس حاصل فرمایید.

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما