ارتودنسی و ریزش مو

ارتودنسی و ریزش مو

ارتودنسی و ریزش مو

آیا این تفکر درست است که ارتودنسی و ریزش مو باهم در ارتباط اند؟ پاسخ خیر است! درمان ارتودنسی همان‌طور که دست‌بند و سکه راه به هم نمی‌دهد، همچنین با مشکل ریزش مو در ارتباط نیست...

ممکن است شما نیز شنیده باشید که حرکت دندان یا درمان ارتودنسی و ریزش مو با هم در ارتباط اند! متاسفانه ظاهراً چنین مطلب نادرستی در رسانه‌های جمعی نیز مطرح شده است! در حقیقت چنین مطلبی به هیچ عنوان صحیح نیست و جز در منابع کم ارزش و کم اعتبار جایی شنیده نخواهد شد! در واقع تعداد گزارش‌هایی نیز که به آنها استناد می‌گردد، آنقدر نادر است که از مشاهده پری دریایی نیز کمتر می‌باشد!

البته گاهی به مطالب ظاهراً علمی نیز در این مورد استناد می‌کنند که بیشتر شبیه آسمان ریسمان بافتن می‌باشد و پایه و اساس علمی ندارد!

مثلاً استدلال می‌کنند که آلیاژ نیکل ممکن است باعث این مساله گردد در حالیکه نیکل موجود در مواد و وسایل ارتودنسی، بسیار کمتر از اندازه‌ای است که بتواند مضر باشد!

حتی به این نکته باید توجه داشته باشید که نیکل و … در بسیاری از گوشی‌های تلفن همراه نیز ممکن است وجود داشته باشد! در حقیقت، تنها مورد منطقی که در ارتباط بین ارتودنسی و ریزش مو می‌تواند وجود داشته باشد، ریزش مو به دلیل کشیده شدن مو است که آن هم در کسانی که هدگیر استفاده می‌کنند، البته آن هم بسیار به ندرت دیده می‌گردد! مخصوصا که هدگیر یا فک بند امروزه بسیار به ندرت و برای موارد خاص بیماران ارتودنسی تجویز می‌گردد!

البته باید توجه کنید که استرس، اختلالات هورمونی و تغذیه نامناسب با ریزش مو در ارتباط هستند. اگر کسی که ارتودنسی می‌کند از تغذیه مناسب بهره مند نباشد، ممکن است مانند هر فرد دیگری دچار مشکل ریزش مو گردد که این مسئله ارتباطی بین ارتودنسی و ریزش مو ایجاد نمی‌کند.

 

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

بنابراین حتما دقت داشته باشید که همیشه مخصوصاً طی دوره درمان ارتودنسی تغذیه مناسب داشته باشید و تمام مواد ضروری بدن را دریافت کنید. در صورت نیاز می‌توانید از مکمل‌های غذایی استفاده بفرمایید.

دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت بعد از طی کردن و گذراندن دوره‌های تکمیلی تخصصی ارتودنسی و بعد از کسب کردن مدارک تخصصی ارتودنسی و همچنین با دارا بودن مدارک بورد تخصصی ارتودنسی، یکی از اعضای بسیار برجسته و مطرح انجمن ارتودنتیست‌های ایران و همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه هستند و به دانش نوین ارتودنسی کاملاً مسلط می‌باشند. مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار با در اختیار داشتن برترین و پی

شرفته‌ترین و کامل‌ترین تکنولوژی‌ها و امکانات ببه روز و برتر دنیا و دانش نوین دندانپزشکی در ارتباط با دانش ارتودنسی و همینطور با در اختیار داشتن کادری بسیار حرفه‌ای و مجرب و دلسوز، در طول ساعات 11 تا 20:30 روزهای زوج هفته، آماده ارائه بهترین و کامل‌ترین خدمات مشاوره و خدمات درمان به شما مراجعه‌کنندگان بزرگوار می‌باشد. منتظر حضور گرم شما بیماران بزرگوار در مطب تخصصی دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریار خواهیم بود.

بیماران و مراجعه‌کنندگان بزرگوار، شما می‌توانید برای برخورداری از بهترین و کامل‌ترین خدمات مشاوره و درمان در زمینه درمان‌های تخصصی ارتودنسی از بهترین متخصص ارتودنسی در شهریار، بهترین متخصص ارتودنسی اندیشه، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، بهترین متخصص ارتودنسی در رباط کریم، بهترین متخصص ارتودنسی در غرب تهران، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی در شهرقدس، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، به مطب تخصصی ارتودنسی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار تماس حاصل فرمایید.

متخصص ارتودنسی در شهریار / متخصص ارتودنسی در اندیشه

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما