ارتودنسی و زیبایی

ارتودنسی و زیبایی

ارتودنسی و زیبایی

"از آنجایی که بسیاری از افرادی که تصمیم به درمان ارتودنسی دارند، هدفشان تنها "زیبایی" است، در این مقاله به موضوع ارتودنسی به منظور بهبود زیبایی می‌پردازیم و اطلاعاتی در زمینه ارتودنسی و زیبایی و موارد مرتبط را به اشتراک خواهیم گذاشت.

 

تأثیر درمان ارتودنسی و زیبایی بر نیمه پایینی صورت

درمان ارتودنسی و زیبایی می‌تواند قسمت‌های پایینی صورت را کاملاً تحت تأثیر قرار دهد:

فرم لب و ارتفاع بینی تا چانه را تصحیح می‌کند.

ارتودنسی و زیبایی می‌تواند لب‌های زیبا ایجاد کند.

صورت گرد بیمار را کشیده و از کشیده‌گی زیاد صورت کاسته و بهبود بخشد.

ارتودنسی و زیبایی می‌تواند لب‌های بیرون زده را به شکل خوشفرم و اندکی به سمت داخل تغییر دهد و لب‌های باریک را برجسته کند.

ارتودنسی به منظور زیبایی لبخند

یک لبخند زیبا برای همه ما اهمیت دارد. در گذشته، بسیاری از بزرگ‌ترها از داشتن براکت‌های ارتودنسی بر روی دندان‌هایشان خجالت می‌کشیدند یا نمی‌خواستند به منظور زیبایی لبخند هزینه‌های اضافی را بپذیرند یا زمان بیشتری را برای ارتودنسی و زیبایی صرف کنند. در اینجا به سوالات متداول و ترس‌های بی‌مورد از ارتودنسی و زیبایی پاسخ می‌دهیم.

 

آیا ارتودنسی و زیبایی برای من خیلی دیر نیست؟

اگر دندان‌های شما فقط نامنظم هستند و شما قصد دارید آنها را مرتب و منظم کنید و طرح لبخند خود را بهبود بخشید، درمان ارتودنسی و زیبایی به شما کمک خواهد کرد تا به اهداف خود برسید. واقعیت این است که یک نفر از هر پنج بیمار ارتودنسی یک نفر بزرگ‌تر است و هیچ محدودیت سنی برای بزرگ‌ترها با لثه‌های سالم و نرم وجود ندارد. درمان ارتودنسی و زیبایی به شما اجازه می‌دهد تا لبخند زیبا ویژه خود را که در تمام طول عمر در ذهنتان بوده، به دست آورید.

من قبلاً درمان ارتودنسی و زیبایی داشته‌ام، اما دندان‌هایم دوباره کمی حرکت کرده‌اند.

حفظ نتایج پس از اتمام دوره ارتودنسی و زیبایی اهمیت بسیاری دارد. اگر بیماران بفهمند که چرا نگه‌دارنده‌های ثابت و نگه‌دارنده‌های متحرک برای درمان ارتودنسی و زیبایی تجهیز شده‌اند، آنها باید پس از اتمام دوره درمان از نگه‌دارنده‌های متحرک به عنوان نیاز پس از درمان استفاده کنند. همچنین بیماران باید پس از پایان دوره ارتودنسی و زیبایی به منظور نظارت بر حفظ و نگهداری ارتودنسی و زیبایی دعوت شوند. احتمالاً این جلسات مراجعه به منظور استفاده بعدی از دستگاه ارتودنسی متحرک ترغیب کننده خواهند بود. برای بسیاری از آنها، حفظ ارتودنسی و زیبایی پس از پایان درمان به عنوان یک حمایت از سرمایه‌گذاری خود ضروری است.

 

آیا ارتودنسی و زیبایی بیش از حد طولانی نیست؟

برای بسیاری از بزرگ‌ترها، درمان ارتودنسی و زیبایی لبخند می‌تواند کمتر از شش ماه به اتمام برسد. مدت زمان درمان کاملاً به میزان حرکت مورد نیاز و استفاده از ابزارها و تجهیزات مورد استفاده برای درمان بستگی دارد. مدت زمان درمان ارتودنسی و زیبایی ممکن است بسیار کوتاه باشد و با ویزیت‌های آتی تکمیل شود.

 

آیا درمان ارتودنسی و زیبایی دردناک است؟

البته تفاوت میان ناراحتی و درد وجود دارد و بسیاری از ناراحتی‌ها به مدت کوتاهی هستند. ناراحتی معمولاً به عدم عادت به براکت‌های ارتودنسی، ناراحتی در اثر مصرف غذا و جویدن میوه‌ها و خوراکی‌ها، و ناراحتی از فشاری که به وسیله متخصص ارتودنسی با نوک انگشتان در آغاز استفاده از دستگاه به دهان وارد می‌شود، برمی‌گردد. بسیاری از این ناراحتی‌ها در ابتدا با مصرف مسکن و تطابق با آنها پس از چند روز از بین می‌رود.

 

"آیا با وجود براکت‌های ارتودنسی رعایت بهداشت و تمیزی دندان دشوارتر نمی‌شود؟"

بعد از درمان ارتودنسی و زیبایی، بهداشت دهان و دندان نیاز به توجه بیشتری نسبت به قبل دارد، اما این مسئله با استفاده از وسایل مناسب مانند مسواک برقی، شستشو با فلوراید، و استفاده از نخ دندان به خوبی کنترل می‌شود. بنابراین، همه چیز می‌تواند به سرعت و با آسانی تحت کنترل بیمار قرار گیرد.

 

نتیجه‌گیری

درمان ارتودنسی و زیبایی می‌تواند با بهبود لبخند زیبا، نگاه شما به ناراحتی‌ها و بهداشت دهان و دندان تغییر کند و در انتها، با دیدن نتایج مثبت آن، شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

دکتر امیرحسین خطیبی، متخصص ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت، پس از سپری کردن دوره‌های تخصصی ارتودنسی و کسب مدرک بورد تخصصی و مدرک تخصصی ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت، یکی از اعضای برجسته و برتر انجمن ارتودنتیست‌های ایران است. او در مطب تخصصی ارتودنسی خود در شهریار با بهره‌گیری از بهترین تکنولوژی‌ها و امکانات پیشرفته، و همچنین با داشتن کادری مجرب و مهربان، آماده ارائه بهترین خدمات مشاوره و درمان ارتودنسی به مراجعین گرامی است. 

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما