ارتودنسی و زیبایی دندان و صورت

ارتودنسی و زیبایی دندان و صورت

از آنجایی که بسیاری از افرادی که تصمیم به انجام درمان ارتودنسی دارند هدفشان فقط “زیبایی” است، در این مقاله ما در مورد ارتودنسی و زیبایی دندان و صورت صحبت خواهیم کرد و اطلاعاتی در این زمینه و موارد مربوطه در اختیار خوانندگان قرار خواهیم داد.

تاثیر درمان ارتودنسی بر زیبایی نیمه پایینی صورت و ارتودنسی و زیبایی دندان و صورت

ارتودنسی دندان می تواند قسمت های پایینی صورت را به طور کامل تحت تاثیر قرار دهد  :

  • فرم لب و ارتفاع بینی تا چانه را تصحیح میکند
  • لبخند زیبا می آفریند

 

 • صورت گرد را کشیده می کند
 • از کشیده گی زیاد صورت کم می کند
 • لب های بیرون زده را خوش فرم و کمی به سمت داخل متمایل می کند
 • لب های باریک را برجسته می کند

ارتودنسی و زیبایی دندان و صورت و لبخند زیبا

یک لبخند زیبا برای همه ما دارای اهمیت بسیار زیادی است .در گذشته تعداد زیادی از بزرگسالان از داشتن براکت های ارتودنسی ثابت روی دندان هایشان خجالت می کشیدند و یا نمی خواستند برای زیبایی لبخند خود هزینه کنند و یا زمانی را به منظور درمان ارتودنسی صرف کنند. در اینجا ما به پاسخ به سوالات رایج و ترس بی مورد و بی دلیل از ارتودنسی و زیبایی دندان و صورت و لبخند زیباپرداخته ایم.

آیا ارتودنسی برای من خیلی دیر نشده است؟

اگر دندان های شما فقط نامرتب و نامنظم هستند و شما قصد دارید آنها را مرتب و منظم و ردیف کنید و طرح لبخند خود را تصحیح کنید درمان ارتودنسی و زیبایی دندان و صورت به شما کمک خواهد کرد تا به خواسته خود برسید .واقعیت این می باشد که یک نفر از هر پنج بیمار ارتودنسی یک نفر بزرگسال است و هیچ گونه محدودیت سنی برای بیماران بزرگسال با لثه های سالم وجود ندارد. درمان ارتودنسی و زیبایی دندان و صورت به شما اجازه می دهد تا یک  لبخند زیبا را که در تمام طول مدت عمر به آن فکر میکنید برایتان به ارمغان بیاورد.

من قبلا درمان ارتودنسی انجام داده ام اما دندان هایم دوباره کمی جا به جا شده اند

اهمیت حفظ نتیجه درمان بعد از اتمام دوره ارتودنسی و زیبایی دندان و صورت جنبه کلیدی دارد. اگر بیماران درک کنند که نگهدارنده ثابت و نگهدارنده متحرک تجویز شده بعد از درمان ارتودنسی و زیبایی دندان و صورت به چه دلیل تهیه شده اند و استفاده از آنها برای حفظ نتیجه درمان ضروری می باشد، نگهدارنده متحرک را به عنوان نیاز بعد از پایان دوره استفاده خواهند کرد. علاوه بر آن بیماران بعد از پایان دوره ارتودنسی و زیبایی دندان و صورت باید با هدف نظارت به حفظ و نگهداری ارتودنسی فراخوان شوند. به احتمال زیاد این جلسات ویزیت انگیزه ای برای استفاده بعدی از دستگاه ارتودنسی متحرک خواهد شد. برای بسیاری از آنها به درک حفظ ارتودنسی بعد از پایان کار به عنوان یک حمایت از سرمایه گذاری خود نیاز است.

آیا ارتودنسی بیش از حد طولانی نیست؟

برای بسیاری از بیماران بزرگسالان ارتودنسی و زیبایی دندان و صورت می تواند کمتر از شش ماه به پایان برسد .این درمان کاملا به مقدار حرکت مورد نیاز و ابزار و لوازمی که برای درمان استفاده می شود، بستگی دارد.طول درمان ارتودنسی و زیبایی دندان و صورت می تواند کاملا کوتاه باشد وممکن است به وسیله ویزیت های آینده درمان تکمیل شود.

آیا درمان ارتودنسی دردناک است؟

البته تفاوت بسیار زیادی بین ناراحتی و درد وجود دارد و خیلی از ناراحتی های به وجود آمده کوتاه مدت و گذرا است. ناراحتی عادت نداشتن به براکت های ارتودنسی و زیبایی دندان و صورت، ناراحتی غذا خوردن و جویدن میوه ها و خوراکی ها، ناراحتی فشاری که با نوک انگشتان متخصص ارتودنسی شما در ابتدای ورود دستگاه به دهان وارد می شود .به صورت کلی بسیاری از این ناراحتی ها ی اولیه را می توان با خوردن یک داروی مسکن و عادت کردن به جویدن بعد از گذشت چند روز پشت سر گذاشت .

آیا با وجود براکت های ارتودنسی تمیز کردن دندان دشوار تر نمی شود ؟

البته بهداشت دهان و دندان بعد از ارتودنسی و زیبایی دندان و صورت به توجه بیشتری نسبت به قبل  نیاز دارد، اما این مورد می تواند توسط ابزارهای مناسبی مثل مسواک برقی، شستشو با فلوراید و استفاده از نخ دندان به خوبی کنترل گردد. بنابراین همه چیز به سرعت و خیلی آسان تحت کنترل قرارخواهد گرفت.

نتیجه گیری

درمان ارتودنسی و زیبایی دندان و صورت می تواند با به وجود آوردن یک لبخند زیبا نگرش شما را در مورد ناراحتی های به وجود آمده در اثر درمان ارتودنسی و زیبایی دندان و صورت و یا بهداشت دشوارتر دهان و دندان متحول کند و در انتهای درمان شما را با دیدن نتایج مثبت آن شگفت زده خواهد کرد.

 

10 دلیل برای لزوم درمان ارتودنسی به منظور سلامت

 

برای خیلی از ما درمان ارتودنسی می تواند علاوه بر زیبایی به عنوان یک حرکت صعودی آشکار به درمان باشد. به این معنا که علاوه بر ارتودنسی و زیبایی دندان و صورت، ارتودنسی به منظور سلامتی نیز برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است. در این جا ده دلیل علاوه بر زیبایی به منظور انجام درمان ارتودنسی برای شما بیان می کنیم و از مزایای درمان ارتودنسی به منظور سلامت برایتان می گوییم.

 1. به منظور جلوگیری از رویش نا به جای دندان های فرزندتان: توسط اشعه ایکس شما می توانید از رویش نابجای دندان های فرزندتان در موقعیت نادرست جلوگیری کنید و توسط درمان ارتودنسی زودهنگام دندان ها را برای هدایت به موقعیت صحیح خود سوق دهید .
 2. برای اصلاح شلوغی دندانها: حتی مسائل جزئی شلوغی و روی هم افتادگی دندان های فرزند شما در ابتدای دوران کودکی را بسیار راحت تر می توان با درمان ارتودنسی زود هنگام برطرف کرد.
 3. برای محافظت از لثه ها و دندان ها
 4. برای تصحیح اوربایت و یا کراس بایت
 5. به منظور جلوگیری از درد فک
 6. به منظور جلوگیری از تنفس یا مشکلات بلع ، دندان های منحرف می تواند سبب بروز مشکلاتی مثل خروپف و اختلالات جدی تر خواب مثل آپنه خواب گردد.
 7. برای اصلاح فاصله دندانی بیشتر از حد نرمال، فاصله بیش از حد طبیعی دندان ممکن است سبب بروز صدماتی به دندان های دیگر شود.
 8. برای تصحیح اثرات انگشت و یا مکیدن انگشت شست
 9. به منظور جلوگیری از بیماری های قلبی، بهداشت ضعیف دندان های با شلوغی زیاد می تواند سبب تجمع تارتار در لثه شود که منجر به رشد باکتری های مضر گردد و ممکن است وارد گردش خون شوند و باعث بیماری های قلبی عروقی گردند.
 10. به منظور جلوگیری از پوسیدگیدندان، دشواری دسترسی به همه نقاط دندان در دندان های نانرتب و شلوغ ممکن است سبب جا گذاشتن برخی از دندان ها و نظافت آنها گردد. بنابراین خیلی از نقاط مستعد دچار پوسیدگی خواهند شد.

 

دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت  پس از طی کردن دوره های تخصصی در زمینه ارتودنسی، با کسب مدرک تخصصی ارتودنسی و همچنین با دارابودن مدرک بورد تخصصی در زمینه ارتودنسی، یکی از اعضای برجسته و بنام انجمن ارتودنتیست های ایران می باشند و به طور کامل به دانش نوین ارتودنسی مسلط می باشند. مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار با کادری حرفه ای و مجرب و با به کار گیری پیشرفته ترین و برترین تکنولوژِی های برتر دنیا و دانش نوین دندانپزشکی در ساعت 15 تا 20:30 روزهای زوج، آماده ارائه خدمات مشاوره و درمان به شما مراجعه کنندگان عزیز می باشد. منتظر حضور گرمتان در مرکز تخصصی دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریار هستیم.

مراجعه کنندگان گرانقدر و بیماران عزیزو محترم، شما میتوانید به منظور بهره مندی و برخورداری از برترین و کاملترین خدمات مشاوره و درمان در زمینه علم ارتودنسی به صورت تخصصی از بهترین متخصص  ارتودنسی در رباط کریم، بهترین متخصص ارتودنسی شهرقدس، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی در شهریار، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، بهترین متخصص ارتودنسی در غرب تهران، به مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه نمایند.

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم.

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم.

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما