ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی چیست؟


ارتودنسي دندان که به دو فرم ثابت و متحرک انجام می شود، یک روشی درمانی در دندان پزشکی می باشد. ارتودنسي دندان برای بیمارانی که به دلیل عدم تطابق سایز دو فک با هم یا عدم تطابق سایز فکین با سایز دندان ها دچار بهم ریختگی دندانی می باشند، مورد استفاده قرار می گیرد . در صورت وجود بهم ریختگی و نامنظمی دندانی، قرار گرفتن و تماس نا مناسب دندان ها با هم، بیمار در زمان جویدن یا گاز زدن با مشکل مواجه می شود . روش درمانی ارتودنسي دندان شامل درمان و کنترل جنبه های مختلف رشد فک و صورت، اصلاح ظاهر دندان ها و اصلاح طرح لبخند می باشد .

بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر | بهترین متخصص ارتودنسی در شهر قدس

ضرورت انجام ارتودنسي دندان


تنها متخصص ارتودنسی قادر است که تعیین کند که انجام دادن روش درمانی ارتودنسي دندان برای بیمار لازم است یا فرد نیازی به انجام درمان ارتودنسي دندان ندارد. متخصص ارتودنسي بعد از مطالعه ابزار تشخیصی مانند گردآوری شرح حال کامل پزشکی و پرونده دندانپزشکی بیمار، قالب گیری از دندان های بیمار و تهیه رادیو گرافی های مورد نیاز و آنالیز طرح لبخند، نظر قطعی و نهایی خود را در رابطه با روش درمان ارتودنسي دندان بیان می کند و سپس برنامه درمانی اصولی و مناسب برای بیمار را طرح ریزی می کند و مراحل درمانی ارتودنسي دندان را برای بیمار بیان می کند.

 

زمان انجام ارتودنسي دندان
بهترین زمان به منظور انجام ارتودنسي دندان برای درمان نامرتبی دندان ها، دوران نوجوانی می باشد. یعنی زمانی که دندانهای دائمی بیمار تازه رویش یافته اند. اما درمان ارتودنسي دندان به منظور اصلاح این نوع از ناهنجاری ها برای بزرگسالان هم مفید می باشد و تعداد افرادی که از این روش درمانی ارتودنسي دندان استفاده کرده اند رو به افزایش است. درمان ارتودنسي بعضی اوقات در سنین کودکی برای کودکانی که دارای مشکلات فکی دندانی هستند می بایست پیش از رویش همه دندانهای دائمی انجام شود. در صورت عدم درمان به موقع و در سنین پیش از سن بلوغ و پایان یافتن دوره رشدی، به منظور اصلاح مشکلات مرتبط با رشد فکی می بایست درمان ارتودنسي دندان همراه با درمان جراحی برای بیمار انجام شود.

بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر | بهترین متخصص ارتودنسی در شهر قدس

جناب آقای دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت  پس از کسب کردن مدرک تخصصی ارتودنسی و سپری کردن دوره های تخصصی ارتودنسی و همچنین دارای مدرک بورد تخصصی ارتودنسی، یکی از اعضای بسیار برجسته و مطرح انجمن ارتودنتیست های ایران هستند و همینطور یکی از اعضای برتر هیئت علمی دانشگاه می باشند و به دانش ارتودنسی تسلط کامل دارند. مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار با در اختیار داشتن پیشرفته ترین، بهترین و کاملترین تکنولوژی های روز دنیا و همینطور با تسلط کامل به دانش دندانپزشکی در زمینه ارتودنسی و با در اختیار داشتن کادری دلسوز،بسیار مجرب و حرفه ای در طی ساعات 11 تا 20:30 روزهای زوج هفته، آماده ارائه کاملترین و بهترین خدمات مشاوره و درمان به شما مراجعه کنندگان گرانقدر، عزیز و بزرگوار می باشد. منتظر حضور گرم شما بیماران گرانقدر، عزیز و بزرگوار در مطب تخصصی دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریار خواهیم بود.

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

بیماران و مراجعه کنندگان گرانقدر، عزیز و بزرگوار شما میتوانید به منظور برخورداری از خدمات مشاوره و درمان در زمینه درمان های تخصصی ارتودنسی از بهترین متخصص  ارتودنسی در شهریار، بهترین متخصص ارتودنسی اسلامشهر، بهترین متخصص ارتودنسی در اندیشه، بهترین متخصص ارتودنسی در شهرقدس، بهترین متخصص ارتودنسی در رباط کریم، بهترین متخصص ارتودنسی در غرب تهران، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، به مطب تخصصی ارتودنسی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایید.

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های مطب دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریارتماس بگیرید.

متخصص ارتودنسی در شهریار / متخصص ارتودنسی در اندیشه

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما