ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی

ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی

ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی به عنوان یک گزینه درمانی این امکان را به بیمار می دهد که  در صورتی که ناهنجاری های اسکلتی بیمار خفیف تا متوسط باشد و بیمار قصد انجام ارتودنسی بدون درمان جراحی را داشته باشد، این عمل را امکان پذیر نماید .گزینه درمانی ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی را به صورت معمول افرادی انتخاب می کنند که سنین نوجوانی و سن رشد را پشت سر گذاشته اند و خواهان روابط دندانی مناسب و متناسبی هستند.

از آنجا که چندین دهه است که درمان های متفاوتی در ارتودنسی دندان به منظور درمان ناهنجاری های دندان ارائه شده است، به همین دلیل ما درصدد هستیم که در این میان بهترین گزینه ها را برای درمان شما انتخاب کنیم.

درسالهای اخیر دیده شده است که جوانان بسیاری متمایل هستند که درمان با کیفیت بالا با افزایش بازده و کوتاه ترین و مقرون به صرفه ترین راه را به منظور اصلاح نامرتبی و شلوغی دندان های خود انتخاب کنند. ناهنجاری دندان ها مخصوصا دندان هایی که از وسط تراز نیستند و دچار روی هم افتادگی هستند، نه تنها شخصیت بینار را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه ممکن است سبب به خطر انداختن سلامت دهان و همینطور منجر به مشکلات روانی و اجتماعی بیمار نیز بشود .

متخصص ارتودنسی در شهریار

 

علت نیاز به ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی

انحراف، جابجایی، تنگی و جلو و عقب بودن فک در اغلب موارد ریشه ژنتیکی دارد و سبب می شود که الگوی جفت شدن دندان ها ناهنجار و غیر طبیعی شوند .

 

ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی برای جبران عقب ماندگی فک پایین

در این نوع ارتودنسی یعنی ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی بیمار دارای عقب ماندگی خفیف تا متوسط فک پایین و جلو زدگی فک بالا می باشد. روش های درمان متفاوتی توسط متخصص ارتودنسی به شما پیشنهاد خواهد شد. برنامه ریزی به منظور درمان کلاس دو همیشه یک برنامه به چالش کشیده شده و مورد بحث بوده است. در ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی متخصص ارتودنسی قادر است فاصله افقی بین دندان های بالا و پایین بیمار را توسط عقب بردن قوس دندانی بالا و جلو آوردن قوس دندانی پایین برطرف کند. کشیدن دو دندان آسیای کوچک در دو طرف فک بالا یکی از راه حل های درمان این نوع ناهنجاری فکی می باشد.

در ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی استفاده از الاستیک های بین فکی هم می تواند بعنوان راه حل دیگری  از طرف متخصص ارتودنسی به بیمار پیشنهاد شود. در نهایت نتیجه بدست آمده در هر نوع درمان ایده آل می باشد و رضایت خاطر بیمار و ثبات نتایج درمان را برای بیمار در بر خواهد داشت .

 

درمان جلو زدگی فک پایین توسط ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی

این دسته از بیماران نیز مثل بیماران گروه بالا، بیمارانی هستند که سنین نوجوانی و سن رشد را پشت سر گذاشته اند و خواهان کوتاه ترین راه حل درمانی در کوتاه ترین زمان ممکن هستند، بنابراین این بیماران را می توان با ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی درمان کرد. علت جلو زدگی فک پایین می تواند ناشی از رشد کم و ناکافی فک بالا و رشد بیشتر از اندازه نرمال فک پایین باشد. همچنین بیرون زدگی دندان های جلویی فک پایین و یا بی نظمی و شلوغی دندان های جلویی فک بالا هم از دیگر موارد کراس بایت جلویی می باشند. در ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی متخصص ارتودنسی قادر است درصورت جلوزدگی خفیف فک پایین با عقب بردن قوس دندانی پایین که کمی جلو زدگی دارد و جلو آوردن فک بالا که کمی عقب ماندگی دارد را اصلاح کند. جلوزدگی فک اگر درمان نگردد منجر به تحلیل لثه ی دندان های جلویی خواهد شد و به تدریج و کمک کم فک پایین به صورت ناخود آگاه تمایل به جلوتر رفتن دارد و در نهایت این فرایند به یک ناهنجاری فکی و پایدار تبدیل خواهد شد. در این روش ممکن است بنا به نظر و صلاح دید متخصص ارتودنسی دندانی از دهان شما خارج نشود و درمان ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی بدون کشیدن دندان انجام شود. استفاده از الاستیک های بین فکی هم در این نوع درمان به عنوان کمک کننده درمان ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی کاربرد دارند .

 

درمان تنگی فک بالا به وسیله ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی

تنگی فک بالا در موارد خفیف تا متوسط را نیز می توان در بیمارانی که دوران کودکی و نوجوانی و سن رشد را پشت سر گذاشته اند، به وسیله ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی برطرف کرد. اگر بیمار تمایلی به جراحی فک نداشته باشد متخصص ارتودنسی می تواند بدون جراحی قوس بالایی دندان شما را پهن تر و عریض تر کند. توسط ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی روابط ناصحیح فک بالا و فک پایین نسبت به یکدیگر اصلاح خواهد شد و ناهماهنگی های دندانی دریک فک بر طرف گشته و رابطه متوازنی در دو فک ایجاد خواهد شد. در ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی متخصص ارتودنسی به منظور برطرف کردن این مشکل از وایرها و کش های بین فکی کمک خواهد گرفت .

 

کم یا زیاد کردن ارتفاع صورت به وسیله ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی

در صورت ملایم بودن این عارضه ها حتی در بزرگسالی می توان با مداخله درمان ارتودنسی این ناهنجاری ها را برطرف کرد .اگر ارتفاع صورت بیمار کم یا زیاد است و مایل است آنرا بدون جراحی به حالت نرمال و طبیعی درآورد، متخصص ارتودنسی قادر است به وسیله ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی تا یک سانت از ارتفاع صورت بیمار را کم کند و یا به ان اضافه کند. متخصص ارتودنسی به منظور انجام این کار موقعیت عمودی دندان های جلویی یا عقبی را تغییر داده و توسط ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی دندان ها را هم راستا و منظم می کند .به این ترتیب هم بهبود قابل ملاحظه و زیادی در روابط دندانی حاصل خواهد شد و هم زیبایی ظاهری صورت بیمار بدست خواهد آمد .

 

بهبود انحراف فک پایین به وسیله ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی

انحراف جزیی فک را در بیمارانی که سنین کودکی و نوجوانی و سن رشد را پشت سر گذاشته اند و تمایلی به عمل جراحی نیز ندارند می توان توسط ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی بر طرف کرد. فک پایین این بیماران در بیشتر مواقع  از بعد عرضی به یک سمت انحراف دارد و خط مرکزی جلویی ما بین دندان های جلویی فک بالا در این افراد روی خط مرکزی دندان های جلویی فک پایین منطبق نمی باشد.

درمان ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی دراین دسته از بیماران به این صورت است که ابتدا با حرکت افتراقی عرضی قوس دندانی فک بالا و فک پایین را نسبت به یکدیگر هماهنگ کرده و سپس  اقدام به تراز نمودن خط میانی دندان می کند. درمان ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی می تواند اختلال های خفیف تا متوسط در جابجایی، تنگی، انحراف و عقب و جلو بودن فک و دندان ها را برطرف کند به این ترتیب دندان ها به راحتی و آسانی تمیز خواهند شد و احتمال پوسیدگی دندان ها بر اثر ابتلا به بیماری های لثه به صورت قابل ملاحظه ای کاهش پیدا خواهند کرد .

 

اهداف درمان ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی

  • به دست آوردن یک تعادل خوب و مناسب در صورت
  • به دست آوردن یک درمان مطلوب و انسداد کاربردی و با ثبات بعد از درمان

اهداف درمان به بهبود کلی ویژگی های بافت نرم و سخت صورت و زیبایی صورت منجر خواهد شد. بنابراین زمانی که فک های بیمار توسط متخصص ارتودنسی به عقب ، جلو ، پایین یا بالا چرخانده می شوند تلاش متخصص ارتودنسی براین است که یک هارمونی و تناسب زیبایی ما بین اجزاء صورت ایجاد نماید. به این صورت بافت نرم صورتی چانه ، گونه ها و لب ها هم همگی به تناسب جابجا خواهند شد .

متخصص ارتودنسی در اندیشه

 

هدف از ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی

هدف از ارتودنسی ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی اصلاح روابط دندانی است که توسط ارتودنسی جابجایی و استتار دندان ها در فک صورت انجام می شود.  به صورتی که جفت شدن و روی هم قرار گرفتن دندان ها قابل قبول باشد و زیبایی ظاهری صورت را به همراه داشته باشد. در نظر گرفتن احتمالات برای این نوع درمان ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی ، جابجا کردن دندان نسبت به استخوان حمایت کننده بوده است .جابجایی دندان ها بیشتر به عنوان استتار دندان بیرون زده و به منظور زیبایی صورت انجام می شود. ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی زمانی کاربرد دارد که درمان جراحی توسط بیمار مورد قبول واقع نگردد. در این صورت  تصمیمی که اغلب  متخصص ارتودنسی به منظور پنهان کردن اختلاف اسکلتی می گیرد، مبنی بر خارج کردن دندان پرمولر (آسیای کوچک ) فک بالا و دندان های قدامی عقب می باشد. خارج کردن دندان با نظر و صلاح دید متخصص ارتودنسی به منظور بهبود ویژگی های ظاهری بیمار و به دست آوردن عملکرد مناسب می باشد. در ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی جبرانی تغییرات بافت نرم دهان ودندان با هیچ تغییر اسکلتی دیگری همراه نمی باشد .

 

دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت  پس از طی نمودن و سپراندن دوره های تخصصی ارتودنسی، با دارا بودن مدرک بورد تخصصی و همچنین مدرک تخصصی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت، یکی از اعضای بسیار برتر و بنام انجمن ارتودنتیست های ایران هستند و به دانش روز و نوین ارتودنسی کاملا مسلط می باشند. مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار با دراختیار داشتن بهترین و کاملترین و پیشرفته ترین امکانات و تکنولوژِی های برتر دنیا و دانش نوین دندانپزشکی در زمینه علم ارتودنسی و همچنین با در اختیار داشتن کادری مجرب و بسیار دلسوز و حرفه ای، در روزهای زوج هفته، از ساعات 15 تا 20:30، آماده ارائه کاملترین و بهترین خدمات مشاوره و درمان ارتودنسی به شما مراجعه کنندگان گرامی می باشد. منتظر حضور گرم شما مراجعه کنندگان و دوستان گرامی در مطب تخصصی دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریار می باشیم.

بیماران و مراجعه کنندگان گرامی، می توانند جهت بهره مندی از خدمات مشاوره و درمان در زمینه درمان های تخصصی ارتودنسی از بهترین متخصص  ارتودنسی در رباط کریم، بهترین متخصص ارتودنسی غرب تهران، بهترین متخخص ارتودنسی در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی در شهریار، بهترین متخصص ارتودنسی در اندیشه، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، بهترین متخصص ارتودنسی در شهرقدس، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، به مطب تخصصی ارتودنسی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایند.

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم.

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما