اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

 

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

لبخند زیبا نتیجه هماهنگی و هارمونی شکل، اندازه و زیبایی دندان ها و دیگر اجزا صورت می باشد. لبخند زیبا با دندان های سالم یکی از علامت های سلامت جسم و روح و روان هر شخصی می باشد. اصلاح طرح لبخند  از طریق ارتودنسی برای زندگی بهتر در اجتماع ضروری می باشد

افرادی که دارای دندان های سالم و زیبایی هستند در روابط اجتماعی موفق تر می باشند. بدون ترس و نگرانی و خجالت از پیدا شدن دندان هایشان با خیال آسوده و به راحتی می خندند. در اولین برخورد با داشتن دندان های زیبا و سالم تاثیری عمیق در شخص مورد نظرشان می گذارند.

برعکس افرادی که دندان های پوسیده و بدرنگ و نامرتب دارند و یا  افتادگی دندان و فضای خالی در دهانشان زیاد وجود دارد، همواره در روابط اجتماعی خود و در تعامل با همکاران و دوستان و حتی خانواده شخصی خود، از عدم اعتماد به نفس رنج می برند. به همین دلیل آنها از حضور در جمع و برخورد با دیگران خوشحال و راضی نیستند و همیشه تمایل به دوری از جمع و گوشه گیری دارند.

اصلاح طرح لبخند چیست و چگونه می توان لبخند زیبا خلق کرد؟

برای خلق یک لبخند زیبا و اصلاح طرح لبخند، می بایست به همه مواردی که می توانند در زیبایی لبخند، نقش داشته باشند توجه کرد. فرم صورت و لبها، شکل، اندازه و رنگ دندان ها از قوانینی تبعیت می کنند که در صورت رعایت همه قوانین و هماهنگی همه اجزا صورت، می توان لبخندی دلنشین را ایجاد کرد.

 

دیده شدن دندان های پیشین در اصلاح طرح لبخند

در فک بالا دو دندان جلویی بزرگتر در وسط و دو دندان ثنایای میانی و دو دندان نیش که در طرفین این دو دندان قرار دارند همگی در یک لبخند زیبا مشاهده می گردند. درحین اصلاح طرح لبخند و ایجاد یک لبخند زیبا خطی که از لبه ی برنده دندان های جلویی فک بالا عبور می کند باید موازی با لبه ی لب پایین باشد. از علامت های افزایش سن کاهش دیده شدن  دندان ها ی جلویی فک بالا است و با مسن شدن افراد با مرور زمان و به تدریج این دندان ها در هنگام لبخند نمایان نمی شوند. بنابراین متخصص ارتودنسی شما تلاشش را روی دیده شدن این دندان های جلویی که مرتبط با جوانی است متمرکز خواهد کرد.

البته یک قاعده کلی در این بخش از اصلاح طرح لبخند وجود دارد که دندان های جلویی مردان همیشه کمتر از دندان های جلویی زنان دیده می شوند. هنگام لبخند زدن دندان های جلویی پایین مردان نمایش بیشتری نسبت به زنان دارند.

عوامل متعددی که باعث دیده شدن دندان های ثنایا و بهبود این بخش از اصلاح طرح لبخند می شوند، عبارتند از:

  • ردیف و مرتب بودن دندان ها
  • رنگ دندان ها
  • ابعاد و اندازه دندان ها از نظربزرگی و کوچکی آنها
  • اعتماد به نفس در زمان لبخند زدن

زیبایی لثه ها در اصلاح طرح لبخند

رنگ صورتی لثه که در زمان لبخند زدن نمایان می شود، علامت سلامت و شادابی لثه می باشد. بنابراین میزان دیده شدن لثه ها در اندازه طبیعی علامت دیگری برای اصلاح طرح لبخند در شما می باشد. بضورت کلی لثه های قرمز، متورم شده، برگشته و بد رنگ و یا لثه های تحلیل رفته و بی روح می تواند نشانه ای برای  یک بیماری خاص باشد. بنابراین در زمان مراجعه  به یک متخصص ارتودنسی، جهت انجام درمان ارتودنسی و اصلاح طرح لبخند ابتد سلامت لثه های شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

قوس لبخند در اصلاح طرح لبخند

قوسی که از هم پوشانی لبه دندان های جلویی فک بالا بوجود می آید با قوسی که در زمان لبخند شما بر روی لب پایین ایجاد می شود، می بایست هنگام لبخند زدن موازی باشد تا شما داری یک لبخند ایدآل باشید. متخصص ارتودنسی شما به منظور اصلاح طرح لبخند، می تواند هر نوع فاصله غیر نرمال و یا هم پوشانی زیاد بین این دو قوس را با درمان ارتودنسی از بین ببرد و هماهنگی لازم را با اصلاح نقایص دندان ها به منظور اصلاح طرح لبخند به وجود بیاورد.

فضای منفی در اصلاح طرح لبخند

فضای سیاه و تاریکی که در گوشه های دهان در زمان لبخند زدن نمایان می شود فضای منفی نام دارد و در اندازه های مختلف در همه لبخند ها دیده می گردد. اندازه نامناسب این فضای تاریک که به اندازه دندان ها و پهن بودن قوس دندانی بستگی دارد می تواند بر روی زیبایی لبخند تاثیر منفی داشته باشد، بنابراین بستن تا حد امکان این فضاها در اصلاح طرح لبخند باید مد نظر قرار بگیرد.

پهنای لبخند در اصلاح طرح لبخند

جذابیت و زیبایی چهره هر فرد با پهنای لبخند بیشتر ، زیبا تر می شود پهنای لبخند را پهنای قوس فک بالا تعیین می کند. قوس فک بالا نیز از طریق کنار هم قرار گرفتن دندان ها بر روی یک قوس بوجود می آیند.

در برخی از افراد قوس دندانی تنگ دیده می شود. در این افراد زمان لبخند شما فقط دندان های جلویی آنها را مشاهده می کنید، در حالی که دندان های عقب تر در داخل و پشت دندان  های جلویی قرار گرفته اند. در بهترین حالت اصلاح طرح لبخند، شما می توانید دندان های آسیای کوچک را در طرفین لبخند افراد مشاهده کنید. البته همیشه میزان پهنای لبخند در هر فرد متفاوت می باشد و بر اساس فاکتورهای بیولوژیک سنجیده می گردد، بطور مثال در یک فرد با جثه بزرگ پهنای لبخند هم باید بیشتر باشد. متخصص ارتودنسی می تواند با توجه به معیارهای بیولوژیک جثه شما پهنای صحیح لبخند را برای شما ایجاد کند. عوامل موثر در اصلاح طرح لبخند اندازه های  صورت، سن و جنس  و انتظارات شخصی و شکل و فرم ایده آل لبخند مورد نظر می باشد.

لبخند جوانی در اصلاح طرح لبخند

این نوع لبخند نشان دهنده گرمی و صمیمیت است و مناسب افرادی است که لبهای برجسته دارند. در طرح این لبخند دندان های جلو به طور واضح بلندتر از دو دندان کناری خود می باشند.

لبخند عاقلانه در اصلاح طرح لبخند

در سنین پایین اندازه دندان ها یکسان نمی باشند، اما با بالا رفتن سن و سایش لبه دندان ها اندازه آنها یکسان می گردد. به همین دلیل به صورت معمول دندان هایی که در یک راستا قرار گرفته اند، نشان از پختگی و بلوغ عقل می دهند. در لبخند عاقلانه لبه دندان های جلویی در یک راستا قرار گرفته و نشان از خبرگی و هوش دارد.

 

 

دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت  بعد از سپری کردن دوران تخصصی ارتودنسی، با کسب مدرک تخصصی ارتودنسی و همینطور با کسب رتبه برتردرآزمون بورد تخصصی ارتودنسی، یکی از اعضای بسیار برجسته انجمن ارتودنتیست های ایران و مسلط به علم نوین ارتودنسی هستند. مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار با کادری فوق حرفه ای و مجرب و با بهره گیری از پیشرفته ترین و برترین تکنولوژِی های  روز دنیا و دانش نوین دندانپزشکی از ساعت 15 تا 20:30 روزهای زوج ، آماده خدمت رسانی به شما مراجعه کنندگان محترم هستند. منتظر حضور گرم شما مراجعه کنندگان عزیز و محترم در مطب دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریار هستیم.

مراجعه کنندگان گرانقدر و محترم و بیماران عزیز، شما میتوانید به منظور بهره مندی از برترین، بهترین و کاملترین خدمات مشاوره و درمان در زمینه ارتودنسی از بهترین متخصص  ارتودنسی در شهرقدس، بهترین متخصص ارتودنسی شهریار، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، بهترین متخصص ارتودنسی در غرب تهران، بهترین متخصص ارتودنسی در رباط کریم، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، به مطب ارتودنسی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایند.

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم.

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما