انحراف خط وسط دندان ها

انحراف خط وسط دندان ها

خط وسط قوس دندانهای بالا و پایین را میدلاین می گویند. در درجه اول اهمیت باید میدلاین فک بالا با خط میانی صورت و همچنین میدلاین فک پایین با خط میانی صورت هماهنگ باشند و در درجه دوم اهمیت باید میدلاین دندانهای فک بالا و فک پایین با همدیگر منطبق باشند.

انحراف خط وسط دندان ها یا میدلاین میتواند در اثر مشکلات فکی – اسکلتی یک یا دو فک، یا انحراف یک یا دو فک و یا در اثر مشکلات دندانی مانند در آوردن دندان شیری یا دائمی یک یا دو فک به صورت یکطرفه، شلوغی یا نامرتبی دندانهای یک یا دو فک، فقدان یک یا چند دندان در یک یا دو فک باشد. اگر انحراف خط وسط دندان ها به دلیل انحراف فک باشد و اگر بیمار مبتلا به ناهنجاری انحراف خط وسط دندان ها قبل از سن بلوغ و پایان یافتن سن رشد مراجعه کند، می توان با کمک دستگاههای متحرک ارتودنسی به راحتی مشکل انحراف خط وسط دندان ها بیمار را درمان نمود. در صورتی که بیمار مبتلا به ناهنجاری انحراف خط وسط دندان ها بعد از سن بلوغ و پایان یافتن سن رشد مراجعه نماید و دارای مشکلات فکی – اسکلتی نیز باشد، حتما نیاز به جراحی فک به همراه ارتودنسی خواهد بود. بنابراین اولویت با درمان زود هنگام انحراف خط وسط دندان ها و توسط ارتودنسی بدون جراحی است. در صورتی که بیمار مبتلا به ناهنجاری انحراف خط وسط دندان ها دارای مشکل دندانی باشد، به منظور اصلاح انحراف خط وسط دندان ها نیاز به درمان ثابت خواهد داشت که می تواند در هر سنی به متخصص ارتودنسی مراجعه کند و با توجه به سالم بودن شرایط لثه ای بیمار مبتلا به ناهنجاری انحراف خط وسط دندان ها، درمان انجام شود

تشخیص اینکه بیمار به کدام یک از انواع ناهنجاری انحراف خط وسط دندان ها، مبتلا می باشد توسط متخصص ارتودنسی انجام پذیر خواهد بود. لذا با توجه به اینکه اگر  انحراف خط وسط دندان ها به دلیل انحراف فکی باشد، لازم است بیمار جهت درمان این نوع از ناهنجاری انحراف خط وسط دندان ها، قبل از سن بلوغ و پایان یافتن سن رشد اسکلتی به متخصص ارتودنسی مراجعه نماید تا متخصص ارتودنسی بتواند با یک درمان به موقع و مناسب، مشکل انحراف خط وسط دندان های بیمار را برطرف نماید. لذا مراجعه به متخصص ارتودنسی قبل از سن بلوغ اسکلتی، جهت ویزیت و مشاوره توصیه میشود.

 

بیماران و مراجعه کنندگان محترم و عزیز می توانند به منظور برخورداری از کاملترین و بهترین خدمات مشاوره و درمان در ارتباط با  ارتودنسی در اندیشه، ارتودنسی در غرب تهران، ارتودنسی در اسلامشهر، ارتودنسی در پرند، ارتودنسی در رباط کریم، ارتودنسی درکرج، به مطب درمانی دکتر امیرحسین خطیبی، متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت در شهر شهریار مراجعه فرمایند. مطب تخصصی درمانی و مشاوره دکتر امیرحسین خطیبی، دارای مدرک تخصصی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت و همینطوردارای بورد تخصصی و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران، مطب تخصصی  ارتودنسی در شهریار با کادری مجرب و حرفه ای و امکانات  روز دنیا، در روزهای زوج هفته از ساعات 15 تا 20:30 آماده ارائه کاملترین خدمات مشاوره و درمان ارتودنسی به شما بیماران و مراجعه کنندگان عزیز و محترم می باشد. 

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم.

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما