انحراف فک پایین

انحراف فک پایین

انحراف فک پایین Mandibular Deviation یک ناهنجاری اسکلتی است که همانطور که از نام آن مشخص است فک پایین بیمار به یک سمت انحراف دارد. در ناهنجاری انحراف فک پایین ناهماهنگی خط وسط دندان ها یا به اصطلاح  midline discrepancy به صورت مشهودی قابل مشاهده می باشد. انحراف فک پایین می تواند به صورت مادرزادی و یا اکتسابی باشد. در نوع اکتسابی انحراف فک پایین، معمولا فک به دلیل شکستن و جوش خوردن نامناسب در دوران کودکی دچار انحراف به یک سمت خواهد شد.

یکی دیگر از علل انحراف فک پایین، ضعیف بودن عضلات یک طرف صورت می باشد که در این حالت فک به یک طرف منحرف می شود. از دیگر عوامل ایجاد کننده انحراف فک پایین: تداخل دندانی در فک بالا و پایین و همچنین عدم درمان به موقع و درست کراس بایت خلفی می باشد. در برخی از بیماران دچار ناهنجاری انحراف فک پایین به علت ناشناخته مفصل گیجگاهی فکی در یک سمت رشد بیشتری پیدا می کند و در نتیجه سبب انحراف فک پایین می گردد که به آن همی مندیبولار هایپرتروفی یا به اصطلاح Hemimandibular Hypertrophy می گویند.

 

درمان انحراف فک پایین

چنانچه انحراف فک پایین در سنین کودکی تشخیص داده شود و در همان سنین یعنی قبل از سن بلوغ و پایان یافتن دوره رشد بیمار جهت درمان ناهنجاری انحراف فک پایین  اقدام گردد می توان با کمک ارتودنسیبه تنهایی آن را درمان نمود. اما در صورتیکه درمان ناهنجاری انحراف فک پایین در سنین بالاتر به خصوص بعد از بلوغ و پایان یافتن سن رشد انجام گردد، نیاز به درمان ارتودنسی همراه با جراحی خواهد بود.

روش های درمانی ناهنجاری انحراف فک پایین، در کودکی می تواند شامل استفاده از دستگاه هیبرید فانکشنال Hybrid Functional، اصلاح کراس بایت خلفی و یا اصلاح تماس های زودرس دندانی باشد. چنانچه انحراف فک پایین به دلیل همی مندیبولار هایپرتروفی یا رشد بیشتر مفصل گیجگاهی فکی در یک سمت باشد، متخصص ارتودنسی در ابتدا هیچ گونه مداخله درمانی انجام نمی دهد و اجازه می دهد رشد مفصل گیجگاهی فکی تا زمان بلوغ و اتمام رشد ادامه پیدا کند و بعد از آن اقدام به درمان ارتودنسی به همراه جراحی برای درمان ناهنجاری انحراف فک پایین می کند.

 

بیماران و مراجعه کنندگان عزیز و محترم لطفا جهت بهره مندی و برخورداری از بهترین و برترین خدمات درمان و مشاوره ارتودنسی از بهترین متخصص  ارتودنسی در غرب تهرن، بهترین متخصص ارتودنسی در رباط کریم، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی در شهریار، به دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایید.

دکتر امیرحسین خطیبی، متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت دارای بورد تخصصی و یکی از اعضای به نام انجمن ارتودنتیست های ایران، همچنین دارای مدرک تخصصی ارتودنسی ، با پیشرفته ترین و به روزترین امکانات در مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار، از ساعت 15 الی ساعت 20:30  روزهای زوج هفته، آماده ارائه برترین و بهترین خدمات مشاوره و درمان در رابطه با ارتودنسی به بیماران و مراجعه کنندگان گرامی می باشد و پذیرای شما بیماران عزیز و محترم خواهد بود.

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم.

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما