انواع ارتودنسی

انواع ارتودنسی

ارتودنسی دندان در چند دهه ی اخیر به عنوان راه حلی اصولی و مناسب به منظور مرتب کردن و ردیف کردن دندان ها و هماهنگ کردن فک ها نسبت به یکدیگر به کار گرفته شده است. داشتن دندان های نامرتب و فک های ناهماهنگ با یکدیگر باعث کاهش اعتماد به نفس در بیمار می شود و ارتودنسی دندان یکی از بهترین و موثرترین راه حل ها به منظور بازگرداندن اعتماد به نفس از دست رفته در بیمارانی است که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. ارتودنسی دندان انواع مختلفی دارد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع ارتودنسی آشنا کنیم:

انواع ارتودنسی دندان

برای برطرف کردن مشکلات فک و دندان می توان از هر کدام از انواع ارتودنسی استفاده کرد.

بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر | بهترین متخصص ارتودنسی در شهر قدس

یکی ازاانواع_ ارتودنسی: ارتودنسی دندان ثابت

این نوع از ارتودنسی دندان که قدیمی ترین نوع آن محسوب می گردد از جنس استنلس استیل درجه بالا ساخته شده است و دارای اجزای براکت های فلزی به منظور چسباندن به دندان ها می باشد. در اینو ع از# انواع_ ارتودنسی براکت ها و اتصال مناسب آن ها، با فشار آوردن به دندان ها باعث حرکت آهسته آنها به موقعیت درستشان می گردد و در نهایت منجر به مرتب و ردیف شدن دندان و هماهنگ شدن آنها می شود. در سال های اخیر انواع جدید براکت های سرامیکی یا پلاستیکی نیز مورد استفاده قرار گرفته است که به دلیل دیده نشدن از نظر زیبایی تامین کننده خواسته بیشتر بیماران شده اند.

 

یکی از# انواع_ ارتودنسی: ارتودنسی شفاف و یا ارتودنسی نامرئی

این نوع از# انواع_ ارتودنسی از طیف وسیعی از پلاستیک شفاف به منظور نگه داری دندان ها ساخته شده است. ارتودنسی شفاف و یا ارتودنسی نامرئی به نوع ارتودنسی ژله ای نیز معروف هستند. در این نوع از# انواع_ ارتودنسی از یک سری از پلاک (ردیف کننده ها)ی شفاف نازک به منظور فشار آوردن به دندان ها و در نتیجه مرتب کردن آن ها استفاده می شود. برای استفاده از این نوع از# انواع_ ارتودنسی می بایست از فک و دندان های بیمار به صورت اختصاصی قالب گیری و سپس تصویربرداری سه بعدی رایانه ای انجام گیرد تا قالب شفاف و یا نامرئی برای دندان های بیمار تهیه شود.

 

یکی از# انواع_ ارتودنسی: ارتودنسی متحرک

منظور از ارتودنسی متحرک این است که بیمار می تواند دستگاه ارتودنسی را در زمان غذا خوردن از دهان خود خارج کند و پس از آن مجددا سر جای خود بگذارد. بنابراین اثر بخشی این نوع از انواع ارتودنسی کاملا به همکاری بیمار وابسته می باشد. دستگاه ارتودنسی متحرک معمولا به منظور اصلاح فک و اصلاح جزیی دندان استفاده می گردد. دستگاه ارتودنسی متحرک می تواند تنها برای فک بالا تعبیه شده باشد یا برای هر دو فک بالا و پایین استفاده شود.

بهترین متخصص ارتودنسی در مارلیک ارتودنسی در پرند

یکی از انواع ارتودنسی: ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی لینگوال یک روش درمانی می باشد که در آن اجزای دستگاه ارتودنسی (براکت ، سیم و الاستیک) در سمت پشتی دندان ها (سمت زبان) قرار می گیرد. در این نوع از انواع ارتودنسی، براکت های لینگوال به دلیل موقعیت مکانیشان بعضی مواقع “براکت داخلی” هم نامیده می شوند، برخلاف براکت های معمولی که در قسمت بیرونی دندان ها قرار می گیرند. با وجود اینکه موقعیت ارتودنسی لینگوال نسبت به ارتودنسی ثابت برعکس گشته است، اما هر کدام از این دو نوع از انواع ارتودنسی شباهت های بسیاری از نظر نوع سخت افزار و اصول ارتودنسی با یکدیگر دارند.

 

مراجعه کنندگان و بیماران محترم و گرامی، شما می توانید جهت برخورداری از بهترین و کاملترین خدمات دندانپزشکی مرتبط با درمان ارتودنسی از بهترین متخصص  ارتودنسی در غرب تهران، بهترین متخصص ارتودنسی شهریار، بهترین متخخص ارتودنسی در اسلامشهر، بهترین متخصص ارتودنسی رباط کریم، بهترین متخصص ارتودنسی در اندیشه، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی در شهرقدس، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، به مطب تخصصی ارتودنسی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایند.

دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت  بعد از گذراندن و سپری نمودن دوره های تخصصی ارتودنسی، با کسب مدرک بورد تخصصی ارتودنسی و همچنین با دارا بودن مدرک تخصصی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت، یکی از اعضای بسیار برجسته و مسلط به دانش برتر ارتودنسی انجمن ارتودنتیست های ایران می باشند. مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار با دراختیار داشتن پیشرفته ترین و بهترین تکنولوژِی ها و امکانات دنیا و علم نوین دندانپزشکی مرتبط با درمان ارتودنسی و با در اختیار داشتن کادری بسیار دلسوز و مجرب و حرفه ای، در ساعات 15 تا 20:30 روزهای زوج هفته، آماده ارائه بهترین خدمات مشاوره و درمان به شما مراجعه کنندگان و بیماران محترم و گرامی می باشد. منتظر حضور شما دوستان و مراجعه کنندگان گرامی در مطب تخصصی دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریار می باشیم.

بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر | بهترین متخصص ارتودنسی در شهر قدس

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما