اورجت دندان

اورجت دندان

در شرایط طبیعی و نرمال دندانهای جلویی فک بالا باید حدود 2 میلیمتر جلوتر از دندانهای جلویی فک پایین قرار گیرند. در صورتی که دندانهای جلویی فک بالا بیشتر از 2 میلیمتر از دندانهای جلویی فک پایین فاصله داشته باشند، به اصطلاح گفته می شود که بیمار دارای اورجت دندان افزایش یافته یا Increased overjetاست. دلیل این مشکل می تواند مشکل فکی یعنی رشد بیش از حد فک بالا یا کم بودن رشد فک پایین و یا ترکیبی از هر دو، و یا مشکل دندانی یعنی جلو زدگی دندانهای جلویی فک بالا و یا عقب بودن دندانهای جلویی فک پایین و یا ترکیبی از هر دو و یا ترکیبی از مشکلات فکی و دندانی باشد.

 

عوامل به وجود آوردن اورجت دندان زیاد شده

عادت های دهانی مثل مکیدن انگشت، مکیدن لب، مکیدن زبان می تواند به ایجاد مشکل اورجت دندان زیاد شده کمک نماید. وجود اورجت دندان زیاد شده  باعث افزایش ریسک بروز تروما و ضربه و آسیب به دندانهای جلویی بالا می نماید. در صورت وجود مشکلات فکی و اسکلتی در بروز ناهنجاری اورجت دندان زیاد شده می بایست بر اساس نوع مشکل اقدام به درمان کرد. اگر مشکل فکی و اسکلتی مرتبط با جلو بودن فک بالا است، باید فک بالا به عقب هدایت شود. اگر مشکل فکی و اسکلتی مرتبط با عقب بودن فک پایین است، باید فک پایین به جلو هدایت شود و اگر مرتبط با هر دو فک است، هم فک بالا به عقب و هم فک پایین به جلو هدایت شوند.

اگر مشکل اورجت دندان زیاد شده مربوط به دندانها است به صورتی که دندانهای جلویی فک بالا به مقدار زیادی به سمت جلو آمده اند می بایست دندانهای فک بالا به عقب برده شود و اگر دندانهای جلویی فک پایین عقب هستند، باید آنها را به سمت جلو هدایت کرد و اگر ترکیبی از دندانهای هر دو فک می باشد، باید هم زمان دندانهای هر دو فک اصلاح شوند. اگر مشکل اورجت دندان زیاد شده مربوط به ناهنجاری فکی و اسکلتی است، باید درمان قبل از بلوغ انجام شود. درصورتی که بیمار بعد از سن بلوغ مراجعه کند، احتمال نیاز به جراحی همراه با درمان ارتودنسی برای درمان ناهنجاری اورجت دندان زیاد شده وجود دارد. در صورتی که بروز ناهنجاری اورجت دندان زیاد شده به دلیل مشکل دندانی باشد به شرطی که مشکلات لثه ای وجود نداشته باشد، می توان ناهنجاری اورجت دندان زیاد شده را در هر سنی درمان نمود.

اگر به دنبال زیبایی لبخند خود هستید برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات با مطب دکتر خطیبی تماس حاصل بفرمایید.

 

بیماران و مراجعه کنندگان گرانقدر و عزیز جهت بهره مندی و برخورداری از برترین و بهترین خدمات درمان و مشاوره ارتودنسی از بهترین متخصص  ارتودنسی در غرب تهرن، بهترین متخصص ارتودنسی در رباط کریم، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی در شهریار، می توانید به دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایید.

دکتر امیرحسین خطیبی، متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت دارای بورد تخصصی و یکی از اعضای انجمن ارتودنتیست های ایران، همچنین دارای مدرک تخصصی ارتودنسی ، با پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات در مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار، از ساعت 15 تا ساعت 20:30  روزهای زوج، آماده ارائه برترین و کاملترین خدمات مشاوره و درمان در رابطه با ارتودنسی به بیماران و مراجعه کنندگان عزیز و محترم می باشد و پذیرای شما بیماران محترم خواهد بود.

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم.

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما