بوی بد دهان

بوی بد دهان

علت بوی بد دهان چیست ؟ راه حل های برطرف کردن بوی بد دهان

بوی بد دهان یا هالیتوزاز یکی از مشکلات شایع مراجعین به دندانپزشکی می باشد. بیشترین مراجعات در درجه اول به دلیل پوسیدگی دندان و در درجه بعدی به دلیل بیماری های لثه می باشد .

بیشتر مراجعین به ارتودنسی بعد از معاینه متوجه می شوند که بوی بد دهان آنها از خود دهان ناشی می گردد. با رعایت نکات ساده بهداشتی می توان از بروز مشکلاتی مانند پوسیدگی دندان ها و بیماری های لثه جلوگیری بعمل آورد.

متخصص ارتودنسی قبل از شروع درمان ارتودنسی و نصب براکت های ثابت  دندان ها را جرم گیری کرده و نسبت به انجام درمان ترمیم پوسیدگی ها اقدامات لازم را به عمل خواهد آورد .

به منظور برطرف کردن بوی بد دهان ابتدا باید دلایل آن را بدانیم.

بهترین متخصص ارتودنسی در فردیس | بهترین متخصص ارتودنسی در مارلیک

آیا بوی بد دهان در ساعات مختلف روز متفاوت است ؟

به صورت معمول افراد صبحها بعد از بیدار شدن از خواب و عصر ها نزدیک به پایان یک روز روزه داری بیشترین میزان بوی بد دهان خود احساس می کنند .

علت این موضوع این می باشد که در خواب و گرسنگی بزاق کمتری ترشح می گردد.

پس ازخوردن و شستشوی دهان و خارج کردن اضافه مواد غذایی از دهان، بزاق دهان برای ضد عفونی کردن دهان شروع به ترشح می کند.

ترشح بزاق دهان روی بعضی از باکتریها و مانده مواد غذایی در لابلای دندان اثر گذاشته و سبب پاک شدن دهان می گردد.

اگر شما ارتودنسی دندان انجام داده اید با رعایت نکاتی که متخصص ارتودنسی به شما تذکر داده و همچنین شستشوی دهان پس از خوردن هر نوع مواد خوراکی بوی بد دهان تان از بین خواهد رفت.

 

شدت بوی بد دهان به چه عواملی بستگی دارد؟
خشک شدن دهان در اثر استرس زیاد، روزه داری، کم آبی بدن و همچنین خوردن بعضی از مواد خوراکی با بوی نافذ مانند سیر و پیاز و مصرف  الکل و دخانیات در افزایش شدت بوی بد دهان موثر است .

 

آیا بوی بد دهان قابل درمان است ؟
بوی بد دهان علت ها و دلایل مختلفی دارد و در بیشتر موارد قابل درمان می باشد.

بوی بد دهان در بعضی از افراد می تواند دائمی باشد. تقریبا یک چهارم از جمعیت انسانی از بوی بد دهان با شدتهای متفاوت و مختلف رنج می برند.

بهترین متخصص ارتودنسی در فردیس | بهترین متخصص ارتودنسی در مارلیک

دلایل بوی بد دهان چیست ؟
دندانهای پوسیده و یا دندانهای ترمیم شده با ترمیم های نامناسب، اگر فضایی خالی برای گیر کردن مواد غذایی داشته باشند، می توانند به لثه ی محافظ اطراف دندان آسیب وارد کند. باقی مانده مواد غذایی فاسد شده که از دهان خارج نشده باشند می تواند یکی دیگر از علل بوی بد دهان باشند .

براکت های ثابت ارتودنسی اگر به خوبی تمیز نگردند محل مناسبی به منظور گیر کردن مواد غذایی و بوی بد دهان به حساب می آیند .

به صورت معمول متخصص ارتودنسی تذکرات و نکات لازم را به منظور تمیز کردن دقیق و ضروری براکت های ثابت ارتودنسی به شما خواهد داد .

همچنین جرم هایی که در ناحیه زیر لبه لثه متراکم و چسبنده قرار گرفته اند هم نقش بسیار مهم و اساسی در ایجاد بیماری های لثه و بوی بد دهان خواهند داشت.

 

 

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

آیا بجز از عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، بوی بد دهان دلیل دیگری نیز دارد؟
بعد از رعایت بهداشت دهان و دندان و زبان اگر بوی بد دهان هنوز برطرف نشده باشد می بایست به دنبال دلایل دیگری باشیم .

بیماری های لثه و دندان ممکن است به دلیل مشکلاتی از جمله دیابت ،نارسایی مزمن کلیه ،غلظت بالای اوره ،نارسایی کبد ،سینوزیت ، ذات الریه ،ریفلاکس معده ،برونشیت و عوامل دیگری همباشد .

تک تک موارد  قبل از شروع درمان ارتودنسی و نصب براکت ها به روی دندان ها توسط متخصص ارتودنسی می بایست به دقت مورد بررسی قرار بگیرد .

بهترین متخصص ارتودنسی در فردیس | بهترین متخصص ارتودنسی در مارلیک

آقای دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت  پس ازطی کردن و سپری نمودن دوره های تخصصی ارتودنسی و پس از کسب کردن مدرک تخصصی ارتودنسی و همینطور دارای مدرک بورد تخصصی ارتودنسی، یکی از اعضای برجسته، بنام و بسیار مطرح انجمن ارتودنتیست های ایران و همینطور یکی از اعضای بسیار برجسته و برتر هیئت علمی دانشگاه هستند و به علم نوین ارتودنسی کاملا تسلط دارند. مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار با در اختیار داشتن پیشرفته ترین و بهترین تکنولوژی های برتر و روز دنیا و همینطور دانش برتر دندانپزشکی در زمینه ارتودنسی و همچنین با در اختیار داشتن کادری حرفه ای و دلسوز و بسیار مجرب، در طی روزهای زوج هفته در ساعات 11 تا 20:30، آماده ارائه کاملترین خدمات مشاوره و درمان به شما مراجعه کنندگان عزیز، گرانقدر و بزرگوار می باشد. منتظر حضور گرم شما در مطب تخصصی دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریار خواهیم بود.

بیماران و مراجعه کنندگان عزیز، گرانقدر و بزرگوار، شما میتوانید به منظور برخورداری و بهره مندی از برترین و کاملترین خدمات مشاوره و درمان در زمینه درمان های تخصصی ارتودنسی از بهترین متخصص  ارتودنسی در شهریار، بهترین متخصص ارتودنسی غرب تهران، بهترین متخخص ارتودنسی در رباط کریم، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، بهترین متخصص ارتودنسی در شهرقدس، بهترین متخصص ارتودنسی در اندیشه، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج، به مطب تخصصی ارتودنسی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایید.

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های مطب دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریارتماس بگیرید.

 

متخصص ارتودنسی در شهریار / متخصص ارتودنسی در اندیشه

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما