جویدن غذا با یک طرف فک

جویدن غذا با یک طرف فک

شما زمانی که آدامس می جوید، یک طرفه می جوید؟ وقتی غذا می خورید، چطور؟ جویدن غذا با یک طرف فک برای دندان ها و مفصل فک تان اصلا خوب نیست، حتی اگر دندانهای یک طرف فک تان را از دست داده باشید، باز هم نباید جویدن غذا با یک طرف فک برایتان عادت شود.
جویدن غذا با یک طرف فک، باعث می شود مفصل گیجگاهی فکی تان آسیب ببیند، مفصل گیجگاهی فکی تنها مفصل متحرک در بین استخوان های سر و صورت و اتفاقا مفصل بسیار فعالی است که باعث باز و بسته شدن دهان میشود. این مفصل در میان استخوان فک پایین و استخوان های سر قرار گرفته و هر بار که صحبت می کنید، غذا می جوید یا دهان تان را باز می کنید، این مفصل گیجگاهی فکی تان را به کار می اندازید، بنابراین شما می بایست از این مفصل مهم بدن تان بسیار مراقبت کنید. عادت هایی مثل دندان قروچه، فشار دادن دندان ها بر روی هم بر اثر نگرانی و استرس و همچنین جویدن غذا با یک طرف فک، فشار زیادی به این مفصل وارد می کنند و ممکن است در طولانی مدت سبب آسیب مفصل و درد های عضلات سر و گردن و صورت گردند.

ببا جویدن غذا با یک طرف فک، دندان ها و لثه های یک طرف آسیب می بینند. در صورت از دست دادن دندان یا دندان هایی در یک سمت دهان، بیمار از آن طرف فک کمتر استفاده نموده و یا کلا استفاده نمی کند. در صورت جویدن غذا با یک طرف فک و عدم استفاده از یک طرف فک، دندان ها تمیز نشده و جرم می گیرند و علاوه بر این که مستعد پوسیدگیدندان می گردند بر ناراحتی لثه هم افزوده می شود. چرا که غذا خوردن در تمیز شدن دندان ها و حفظ سلامتی لثه موثر می باشد. با جویدن غذا با یک طرف فک، تغییراتی به صورت سایش در سطح جونده ایجاد می شود که در صورت شدت یافتن، ممکن است سبب ایجاد ناقرینگی در سطح جونده شده و در شکل و ظاهر و شخص نیز تاثیر بگذارد.

با جویدن غذا با یک طرف فک، دندان های طرف مقابل جرم می گیرند و دچار بیماری لثه شده و ممکن است لثه تحلیل گردد، اگر شما عادت به جویدن غذا با یک طرف فک​​​​​​​ داشته باشید، در واقع شما از یک سمت دهان تان اصلا استفاده نمی کنید. این سبب می شود که دندان های سمت مقابل تان جرم بگیرند و به مرور و با گذشت زمان دچار تحلیل لثه و بیماری لثه شوید. دندان ها و الیاف نگه دارنده ی آن ها به منظور سالم و زنده ماندن نیازمندند که از آنها استفاده کنید، در غیر این صورت الیاف نگه دارنده دندان ها یعنی لثه اطراف دندان ها تحلیل می روند.

جویدن غذا با یک طرف فک​​​​​​​ برای دندان های مصنوعی هم خطر دارد، اگر شما دندان مصنوعی در دهان تان دارید، بهتر است که دو طرفه بجوید زیرا جویدن غذا با یک طرف فک​​​​​​​ به بلند شدن دست دندان مصنوعی تان از جای خودش منجر می گردد و ثبات دست دندان تان به هم خواهد خورد.

 

دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت  پس از گذراندن دوره های تخصصی در زمینه علم ارتودنسی، با طی کردن دوره های تخصصی ارتودنسی و کسب مدرک تخصصی ارتودنسی و همچنین با کسب مدرک بورد تخصصی، یکی از اعضای بنام و برجسته انجمن ارتودنتیست های ایران هستند و کاملا به دانش نوین ارتودنسی مسلط می باشند. مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار با کادری بسیار حرفه ای و مجرب و با در دسترس داشتن پیشرفته ترین و برترین تکنولوژِی های برتر و روز دنیا و دانش نوین دندانپزشکی از ساعت 15 الی 20:30 روزهای زوج هفته، آماده ارائه خدمات مشاوره و درمان به مراجعه کنندگان محترم و عزیز می باشد. منتظر حضور گرمتان در مرکز تخصصی دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریار می باشیم.

مراجعه کنندگان گرانقدر و محترم و بیماران عزیز، شما میتوانید به منظور برخورداری و بهره مندی از برترین و کاملترین خدمات مشاوره و درمان در زمینه درمان ارتودنسی به صورت تخصصی از بهترین متخصص  ارتودنسی در رباط کریم، بهترین متخصص ارتودنسی شهرقدس، بهترین متخصص ارتودنسی در غرب تهران، بهترین متخصص ارتودنسی در شهریار، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج، به مرکز تخصصی ارتودنسی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه نمایند

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم.

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما