دستگاههای فانکشنال ارتودنسی

دستگاههای فانکشنال ارتودنسی

 

ابتدا به مقایسه درمان ارتودنسی با درمان ارتودنسی فانکشنال می پردازیم :

تفاوت بسیاری بین درمان ارتودنسی و درمان ارتودنسی فانکشنال وجود دارد. درمان ارتودنسی فقط مرتب کردن و صاف کردن دندان است، در حالی که درمان ارتودنسی فانکشنال تغییر شکل دادن و جابجا کردن فک بالا و فک پایین با هماهنگی دندان ها می باشد. بدیهی است که درمان ارتودنسی فانکشنال پیچیده تر و دشوار تر می باشد. ارتودنسی فانکشنال به وسیله استفاده از دستگاههای فانکشنال ارتودنسی باعث تحریک رشد در فک بالا و فک پایین می گردند. ارتودنسی فانکشنال و استفاده از دستگاههای فانکشنال ارتودنسی می تواند به شرط اجرای همه جانبه و استفاده درست و دقیق، مشخصات صورت و ظاهر صورت را بهبود ببخشد. همچنین درمان ارتودنسی فانکشنال و استفاده از دستگاههای فانکشنال ارتودنسی می تواند زیبایی ظاهر را بهبود بخشد و هماهنگی بین اجزا صورت ایجاد کند. درمانهای ارتودنسی فانکشنال پیش از سن بلوغ بهترین نتیجه را در بر خواهد داشت.

ارتودنسی فانکشنال و استفاده از دستگاههای فانکشنال ارتودنسی قادر است بسیاری از مشکلات پزشکی را حل وفصل کند

مشکلاتی که ارتودنسی فانکشنال می تواند برطرف کند عبارتند از :

اختلالات گیجگاهی فکی، سردرد میگرنی، سرگیجه، درد گردن شانه و پشت، زنگ زدن در گوش، مشکلات شنوایی، تنفس دهانی، انسداد راه هوایی فوقانی، اختلات خواب / آپنه خواب و کاهش مشکلات دیگر فک و صورت.

نمونه های زیادی از مشکلات در ارتباط با عدم هماهنگی اسکلت صورت و مشکلات پزشکی وجود دارد. به عنوان مثال افرادی که قوس فکی تنگ دارند، اغلب دارای سینوس باریک و فشرده ای هستند، با باز کردن دهان توسط دستگاههای فانکشنال ارتودنسی سینوسها نیز باز می شوند و اجازه می دهند که هوا آسان تر و کارآمد تر جریان پیدا کند.

درمان کوچکی فک پایین به وسیله ارتودنسی فانکشنال و استفاده از دستگاههای فانکشنال ارتودنسی

در صورتی که چانه و  فک پایین کوچک و ضعیف باشد و یا رشد آن کمتر از مقدار طبیعی و نرمال باشد این افراد هم تمایل دارند و هم احتیاج دارند که چانه قوی تری داشته باشند. بیشتر اوقات سنگینی فک بالا و تماس بیشتر از حد نرمال فک بالا با فک پایین سبب آزردگی مفاصل فک پایین می گردد. این بیماری می تواند سبب اختلالات گیجگاهی فکی ، سردرد های میگرنی ، کلیک کردن مفاصل و بسیاری از علائم دیگر گردد. در موارد شدید، مفاصل فک آسیب دیده می تواند سبب قفل شدن و جلوگیری از باز کردن دهان به صورت معمولی شوند. به کمک ارتودنسی فانکشنال و استفاده از دستگاههای فانکشنال ارتودنسی می توان فک پایین را به سمت جلو هدایت و راهنمایی کرد این دستگاههای فانکشنال ارتودنسی باعث تحریک رشد فک پایین می شوند. دستگاههای فانکشنال ارتودنسی دستگاههای متحرک و بزرگی هستند که به منظور اصلاح هردو فک بکار برده می شوند .

ناتوانی در تنفس موثر باعث آپنه خواب می شود

ناتوانی فک می تواند سبب فشار آوردن به راه های هوایی در گلو شده و ناتوانی در تنفس موثر بیشتر مواقع می تواند سبب شود تا افراد از آپنه خواب و اختلال خواب رنج ببرند. اگر راه هوایی فوقانی تنفس/دهان دچار انسداد گردد، می تواند باعث اختلال خواب / آپنه خواب در کودکان و بزرگسالان گردد.

تنفس ضعیف و تبادل اکسیژن کم می تواند سبب غلظت کمتر اکسیژن در سیستم گردش خون گردد. در این صورت قلب باید سخت تر و بیشتر کار کند تا خون و اکسیژن کافی را بتواند به اندام های حیاتی مثل مغز برساند. این مشکل می تواند سبب بسیاری از بیماری های مختلف در افراد شود، مثل: فشار خون بالا و بیماری های قلبی. با گذشت زمان، قلب به تدریج بزرگ می شود و سبب یک بیماری به نام نارسایی قلبی می گردد. بسیاری از این افراد در اثر یک حمله قلبی در خواب، جان خود را از دست می دهند. آپنه خواب نه تنها می تواند تاثیر منفی بر سلامت کلی داشته و کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد، همینطور می تواند امید به زندگی را به طور متوسط ۸ سال کاهش دهد.

این مشکل می تواند تهدید کننده زندگی کودکان با مشکلات تنفس دهانی گردد که اغلب دچار اختلالات خواب نیز می باشند. خواب همچنین برای رشد و سلامتی کودکان بسیار مهم می باشد، هورمون رشد در طول خواب عمیق، خواب فاز دلتا تولید می گردد. بدون خواب مناسب کودکان اغلب کوچک و ضعیف می شوند. بد خوابی نیز می تواند سبب بی توجهی و عملکرد ضعیف تحصیلی گردد، این در حالی است که با درمان مشکلات تنفسی در کودکان این وضعیت به خوبی درمان می شود. به وسیله درمان های ارتودنسی فانکشنال و استفاده از دستگاههای فانکشنال ارتودنسی می توان با اصلاح فکین، مشکلات تنفسی کودکان را پیش از سن بلوغ راحت تر درمان کرد.

درمان ارتودنسی فانکشنال و استفاده از دستگاههای فانکشنال ارتودنسی برای کوچکی فک

بسیاری از بیماران به دنبال درمان ارتودنسی به دلیل شلوغی دندان ها و کجی و روی هم افتادگی دندان ها می باشند. این اتفاق زمانی می افتد که شما فک کوچک را از یکی از والدین و دندان های بزرگ و درشت را از یکی دیگر از والدین به ارث می برید. در این صورت شما برای درمان با دو دیدگاه مواجه می شوید، دندان پزشک شما براین باور است که فک کوچک در اثر ژنتیک به وجود آمده است و فرم قوس و دهان را نباید تغییر داد بنابراین ۴ دندان شما رامی کشد.

دیدگاه دیگر مرتبط با متخصص ارتودنسی شما است که او درمان ارتودنسی فانکشنال و استفاده از دستگاههای فانکشنال ارتودنسی را به شما پیشنهاد می کند. متخصص ارتودنسی شما براین باور است که ساختار اسکلتی صورت را می توان با ارتودنسی فانکشنال و استفاده ز دستگاههای فانکشنال ارتودنسی به شکل و موقعیت ایدآل و هماهنگ تغییر داد. به این ترتیب زمانی که فک باز تر و پهن تر می شود، فضای بیشتری در دهان به وجود می آید و بدون اینکه هیچ دندانی کشیده شود دندان ها به خوبی در فضای ایجاد شده قرار می گیرند و بعدا به وسیله درمان ارتودنسی ثابت از وسط هم تراز خواهند شد . به وسیله ارتودنسی فانکشنال و استفاده از دستگاههای فانکشنال ارتودنسی با حرکت فک بالا و فک پایین ظاهر صورت در موقعیت ایدآل و صحیح خود قرار گرفته و به روی سلامت مفاصل تاثیر بسیاری خواهد گذاشت.

با استفاده از لوازم ارتودنسی فانکشنال و استفاده از دستگاههای فانکشنال ارتودنسی، به صورت دائم و برای همیشه، البته پیش از سن بلوغ و پایان یافتن سن رشد می توان فک پایین را رو به جلو تغییر موقعییت داد و به این ترتیب جریان هوا بهتر و کارامدتر و اکسیژن مناسب تر در سیستم گردش خون به گردش در خواهد آمد.

 

دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت  بعد از سپری کردن دوره های تخصصی ارتودنسی، با کسب مدرک تخصصی ارتودنسی و همینطور با دارا بودن بورد تخصصی ارتودنسی، یکی از اعضای بنام و بسیار برجسته انجمن ارتودنتیست های ایران و مسلط به دانش نوین ارتودنسی می باشند. مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار با کادری مجرب و فوق حرفه ای و با بهره مندی از برترین و پیشرفته ترین تکنولوژِی های برتر و روز دنیا و دانش نوین دندانپزشکی از ساعت 15 الی 20:30 روزهای زوج هفته، آماده ارائه خدمت به شما مراجعه کنندگان محترم می باشد. منتظر حضور گرم شما مراجعه کنندگان عزیز در مطب تخصصی دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریار هستیم.

مراجعه کنندگان عزیز و گرانقدر و بیماران محترم، شما میتوانید جهت برخورداری از کاملترین و برترین خدمات مشاوره و درمان در زمینه ارتودنسی به صورت تخصصی از بهترین متخصص  ارتودنسی در شهرقدس، بهترین متخصص ارتودنسی غرب تهران، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی در شهریار، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، بهترین متخصص ارتودنسی در رباط کریم، به مطب ارتودنسی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایند.

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم.

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما