رژیم غذایی برای ارتودنسی

رژیم غذایی برای ارتودنسی

بعد از قرار گرفتن سیم ها، فنرها و کش ها بر روی دندان، دکتر خطیبی تمام توضیحات لازم در ارتباط با رژیم غذایی برای ارتودنسی را به شما خواهد داد، که شامل موارد زیر می باشد:
رژیم غذایی برای ارتودنسی: از آدامس، شکلات کش دار، گز، سوهان، ته دیگ، نان ساندویچی استفاده نکنید.

رژیم غذایی برای ارتودنسی: غذا و میوه را به تکه های کوچک قسمت کرده و آنها را، روی دندان های عقب خود قرار دهید. از گاز زدن غذا، میوه، پیتزا، ساندویچ، نان خشک یا تست شده، سیب، خیار، بلال، به وسیله دندان های جلو و پائین خودداری کنید.

رژیم غذایی برای ارتودنسی: ابتدا هسته میوه های هسته دار مانند ( هلو، آلوزرد، گوجه سبز، خرما، زیتون ) را خارج کرده سپس خود میوه را به تکه های کوچک قسمت کرده، و از دندانهای عقب برای جویدن آنها استفاده کنید.

رژیم غذایی برای ارتودنسی: برای مصرف آجیل ( پسته، بادام، فندق، گردو و تخمه ) پوست آنها را جدا کرده و مغز آن را روی دندانهای عقب قرار دهید.

رژیم غذایی برای ارتودنسی: دقت کنید تا در داخل غذا، ریگ، استخوان جوجه یا مرغ، نان خشک یا گوشت سفت وجود نداشته باشد.

رژیم غذایی برای ارتودنسی: از قرار دادن مداد ، خودکار و اسباب بازی به داخل دهان خودداری فرمائید .

رژیم غذایی برای ارتودنسی: در طول درمان ارتودنسی ثابت از مصرف غذاهایی با قوام سفت و سخت پرهیز شود، زیرا احتمال کنده شدن وسایل ثابت از روی دندان وجود خواهد داشت. در صورتی که وسایل ثابت از روی دندان کنده شوند ، اصطلاحاً گفته می شود بیمار اجزای دستگاه ثابت ( براکت ارتودنسی ) را شکسته است که می بایست دوباره براکت ارتودنسی را به دندان چسباند. شکسته شدن براکت ارتودنسی سبب حرکت نابجای دندان می شود و در روند درمان توقف ایجاد می کند و در بعضی موارد سبب آزردگی مخاط دهان می شود و در صورت تکرار شکستگی براکت ممکن است برای مینای دندان نیز مضر باشد.

رژیم غذایی برای ارتودنسی: باید دانست که براکت ارتودنسی بسیار محکم بر روی دندانها چسبانده می شود که به راحتی با غذاهای معمولی کنده نخواهد شد. می بایست در طول دوره درمان ارتودنسی ثابت از مصرف انواع میوه های هسته دار، آبنبات، بلال، زیتون، تکه های برشته نان، پیتزا، غذاهای چسبناک مثل گز و سوهان خودداری گردد.

رژیم غذایی برای ارتودنسی: برای مصرف انواع میوه های هسته دار مانند گیلاس و هلو و گوجه سبز ابتدا هسته را خارج کرده، آن را به تکه های کوچک تقسیم کرده و سپس استفاده کنید. برای مصرف ساندویچ و میوه هایی مانند سیب و هویج و خشکبار مانند فندق و پسته باید آنها را به تکه های کوچک تقسیم کنید و با دندانهای عقب بجوید.

درد دندان پس از قرار دادن براکت های ارتودنسی ثابت و پس از هر جلسه فعال سازی دستگاه ارتودنسی ثابت یک امر طبیعی می باشد و پس از چند روز برطرف می شود. در صورت وجود درد غیر قابل تحمل می توان از داروهای مسکن ضد درد مثل استامینوفن استفاده کرد.

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

مرکز درمانی دکتر امیرحسین خطیبی واقع در شهریار، مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار با امکانات پیشرفته و کادری حرفه ای است که در روزهای زوج هفته از ساعت 11 تا 20:30 آماده ارائه مشاوره و خدمت رسانی به مراجعه کنندگان محترم می باشد. مراجعه کنندگان و بیماران عزیز و محترم می توانند به منظور دریافت خدمات مشاوره و درمان در زمینه  ارتودنسی در اندیشه، ارتودنسی در غرب تهران،  ارتودنسی در پرند، ارتودنسی در کرج، ارتودنسی در اسلامشهر، ارتودنسی در رباط کریم، به مرکز درمانی تخصصی ارتودنسی متخصص ارتودنسی  و ناهنجاری های فک و صورت در شهر شهریار دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه نمایند.

 

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های مطب دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریارتماس بگیرید.

متخصص ارتودنسی در شهریار / متخصص ارتودنسی در اندیشه

 

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما