فیس ماسک چیست؟

فیس ماسک چیست؟

فیس ماسک دستگاهی است با عملکرد ارتوپدیک که در درمان های ارتودنسی برای اصلاح رشد ناهنجاری عقب بودن فک بالا در سنین رشد کودکان (بین ۸ تا ۱۳ سال) استفاده می شود. فیس ماسک از دو تکیه گاه پیشانی و چانه برای جلو آوردن فک بالا کمک می گیرد. از جمله اثرات جانبی فیس ماسک، چرخش فک پایین به طرف پایین و عقب است. این چرخش در بیمارانی که ارتفاع صورت بلند دارند می تواند نامطلوب باشد.

بنابر شواهد علمی ۵۰ درصد بیمارانی که از فیس ماسک برای رفع ناهنجاری فکی شان کمک می گیرند پس از یکی دو سال به درمان مجدد با فیس ماسک نیاز خواهند داشت و دلیل آن چیزی جز تمایل برگشت ناهنجاری فکی نیست. به طور کلی باید خاطرنشان کرد که درمان موفق عقب بودن فک بالا با فیس ماسک می تواند احتمال نیاز به جراحی فک را در بزرگسالی به حداقل رساند و یا حداقل وسعت جراحی را کاهش دهد. توصیه می گردد در صورت وجود وضعیت نوک به نوک بودن دندانها و یا عقب تر بودن دندانهای جلویی فک بالا نسبت به فک پایین در سن ۷ سالگی با یک متخصص ارتودنسی مشاوره کنید.

 

تشخیص مشکل داشتن فک کودک

تشخیص مشکل در فک فرزندانتان، کار دشواری نیست. تنها کافیست به فرزند خود بگویید دندان های خود را کاملا روی هم قرار دهد به نحوی که دندان های آسیابی روی هم باشند و از روبرو دندان های کودک خود را نگاه کنید.

به طور نرمال باید دندان های فک بالا کمی جلوتر از دندان های فک پایین باشند. در صورتی که مشاهده کردید که دندان های پایین جلوتر از دندان های بالا قرار دارند و یا اینکه دندان های فک بالا و پایین کاملا بر روی هم قرار گرفتند، باید فرزند خود را برای معاینه ی بیشتر نزد یک متخصص ارتودنسی ببرید تا در صورت اطمینان از وجود مشکل در فک کودک، در زمان مناسب درمان انجام گیرد.

 

مراقبت ها لازم در حین درمان با فیس ماسک

 √ لازمه موفقیت درمان با فیس ماسک، استفاده مداوم از آن ها با توجه به زمانی است که متخصص ارتودنسی شما توصیه می کند.

 √ از دستکاری اجزاء فیس ماسک جدا خودداری نمایید، بدهی است در صورت شکسته شدن آن علاوه بر اینکه درمان طولانی تر شده و نتایج بدست آمده قبلی از دست می رود، به دلیل قالب گیری و ساخت دوباره آن هزینه بردار خواهد شد.

 √ دستگاه های فیس ماسک پیچ داری را که برای برطرف کردن تنگی فک بالا تجویز شده اند، 24 ساعته استفاده نمایید.

استفاده متناوب و نامرتب از فیس ماسک باعث درد و ناراحتی و لقی دندان های پایه می گردد.

 √ نتایج بدست آمده در طول چند ماه، در صورت قطع استفاده بی موقع و خودسرانه فیس ماسک، ظرف مدت چند ساعت تا چند روز سریعا از دست خواهد رفت. لذا اکیداً توصیه می گردد، زمان تجویز شده را رعایت فرمایید.

 √ به منظور حفظ سلامتی دندان ها و لثه بعد از هر بار غذا خوردن، دندان ها و پلاک فیس ماسک را مسواک زده و مجدداً پلاک را در دهان قرار دهید.

 √ در صورت شکسته شدن فیس ماسک  یا هرگونه اتفاقی در کوتاه ترین زمان ممکن با کلینیک تماس بگیرید.

 √ از کم و زیاد بودن نیروی فنرهای فعال شده فیس ماسک  خودداری نمایید.

 √ جهت برداشتن پلاک فیس ماسک  از ناخن انگشت اشاره هر دو دست کمک بگیرید و گیره های روی دندان های کرسی را آزاد کرده و از گرفتن اجزاء سیم دیگر خودداری کنید.

 √ در مواقعی که از پلاک فیس ماسک  استفاده نمی شود، آن را در یک ظرف در بسته نگه داشته و برای جلوگیری از شکسته شدن، از قرار دادن پلاک فیس ماسک در گوشه و کنار جیب لباس خودداری نمایید.

 

دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت  پس از کسب نمودن مدارک تخصصی ارتودنسی و با طی کردن دوره های تخصصی ارتودنسی و پس کسب نمودن مدرک بورد تخصصی ارتودنسی، یکی از اعضای بنام و بسیار مطرح و برجسته انجمن ارتودنتیست های ایران می باشند و یکی از اعضای بنام و بسیار مطرح و برجسته هیئت علمی دانشگاه می باشند و به دانش و علم ارتودنسی کاملا مسلط می باشند. مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار با تسلط کامل به دانش برتر و نوین دندانپزشکی در زمینه درمان های ارتودنسی و با در اختیار داشتن پیشرفته ترین و کاملترین تکنولوژی های به روز و برتر دنیا و همچنین با در اختیار داشتن کادری بسیار دلسوز، مجرب و بسیار حرفه ای در طی ساعات 11 تا 20:30 روزهای زوج هفته، آماده ارائه بهترین خدمات درمان و مشاوره در زمینه دانش ارتودنسی به شما مراجعه کنندگان بزرگوار و گرانقدر و محترم می باشد. منتظر حضور گرم شما بیماران بزرگوار و گرانقدر و محترم در مطب تخصصی دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریار خواهیم بود.

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

بیماران و مراجعه کنندگان بزرگوار و گرانقدر و محترم شما میتوانید به منظور بهره مندی و برخورداری از خدمات مشاوره و درمان در ارتباط با درمان های تخصصی ارتودنسی از بهترین متخصص  ارتودنسی در شهریار، بهترین متخصص ارتودنسی غرب تهران، بهترین متخصص ارتودنسی در رباط کریم، بهترین متخصص ارتودنسی در اندیشه، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، بهترین متخصص ارتودنسی در شهریار، به مطب تخصصی ارتودنسی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایید.

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های مطب دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریارتماس بگیرید.

متخصص ارتودنسی در شهریار / متخصص ارتودنسی در اندیشه

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما