قطره آهن و پوسیدگی دندان

قطره آهن و پوسیدگی دندان

 

قطره آهن چگونه سبب تغییر رنگ دندان می شود و راه پیشگیری از آن چیست؟
قطره آهن یکی از شایع ترین مکمل های غذایی می باشد که به نوزادان و کودکان تجویز می شود. بزرگسالان هم ممکن است به مکمل آهن نیاز داشته باشند، اما این مکمل معمولا به فرم قطره نخواهد بود!

  ارتودنسی در فردیس | ارتودنسی در باغستان

یک سوال مهم این است که چرا قطره آهن تجویز می شود؟
کم خونی فقر آهن یکی از شایعترین مشکلاتی است که در دوران کودکی هم ممکن است خود را نشان دهد. تجویز مکمل آهن در درمان این مشکل و پیشگیری از عوارض کم خونی کمک زیادی خواهد داشت.

 

قطره آهن از چه سنی تجویز می شود؟
معمولا در ۶ ماه اول زندگی، به مکمل آهن نیازی نیست ولی بعد آن تا سن دوسالگی، به صورت معمول مکمل آهن به شکل قطره آهن یا مولتی ویتامین های دارای آهن به نوزاد و طفل تجویز می گردد. توصیه می گردد حتما استفاده از آن زیر نظر متخصص اطفال باشد!

 

قطره آهن چه اثری بر دندان ها دارد؟
آهن تمایل و قدرت زیادی به منظور متصل شدن به ساختار های مولکولی سطح دندان ها دارد. با توجه به زمان طولانی استفاده از قطره آهن و در صورت کم کاری و ضعف در رعایت اصول پیشگیری از پوسیدگی دندان، این اتصال سبب تغییر رنگ سطحی در دندان ها می شود.

  ارتودنسی در فردیس | ارتودنسی در باغستان

عوارض تغییر رنگ ناشی از قطره آهن چیست؟
در بیشتر موارد این تغییر رنگ تنها اثر زیبایی دارد و تنها ظاهر دندان ها را تحت تاثیر قرار می دهد، اما در موارد شدیدتر می تواند سبب صدمه به ساختار دندان و مستعد شدن دندان به عارضه پوسیدگی و حتی شکستن دندان گردد!

  ارتودنسی در فردیس | ارتودنسی در باغستان

چگونه می توان از تغییر رنگ ناشی از استفاده از قطره آهن پیشگیری کرد؟
مطمئن ترین روش این است که مانع از رسیدن قطره آهن به سطح دندان ها گردیم! اما چگونه؟ راه های زیر به تنهایی یا در کنار هم کمک کننده اند:
چکاندن قطره آهن در انتهای دهان، تا زودتر بلعیده شود و کمتر به سطح دندان ها برخورد کند.
خوراندن آب بلافاصله بعد از استفاده از قطره آهن
مخلوط کردن قطره آهن با آب میوه و … تا رقیق گردد.
و راه حل جدیدتر و بهتر استفاده از مکمل هایی می باشد که آهن موجود در آنها امکان اتصال به بافت سطحی دندان ها را نداشته باشد.
در مورد اخیر آهن موجود پس از اثر آنزیم های گوارشی فعال می گردد و در دهان فعالیت اتصال با سطح دندان را نخواهد داشت! 

 

توصیه دکتر امیرحسین خطیبی در مورد مکمل قطره آهن:
در درجه اول نظر متخصصی که فرزندتان تحت نظرشان است را بپرسید! اما به عنوان یک دندانپزشک متخصص، توصیه دکتر امیرحسین خطیبی استفاده از مکمل هایی است که آهن موجود در آن مکمل ها در دهان فرم فعال ندارد.

درمان تغییر رنگ ناشی از قطره آهن:
در موارد خفیف تر تغییر رنگ ناشی از قطره آهن، درمانی نیاز نیست، اما درموارد شدید تر ممکن است به ترمیم ضایعه نیاز باشد تا از مرگ عصب دندان یا شکستن دندان پیشگیری گردد.

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

 

آقای دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت  بعد از طی کردن و سپری کردن دوره های تکمیلی تخصصی ارتودنسی و بعد از کسب نمودن مدرک تخصصی ارتودنسی و همچنین با دارا بودن مدرک بورد تخصصی ارتودنسی، یکی از اعضای بسیار برجسته و مطرح انجمن ارتودنتیست های ایران و همینطور یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه می باشند و به علم و دانش نوین ارتودنسی کاملا مسلط می باشند. مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار با در اختیار داشتن کاملترین و پیشرفته ترین امکانات و تکنولوژی های برتر و روز دنیا و دانش نوین دندانپزشکی در زمینه ارتودنسی و همینطور با در اختیار داشتن کادری دلسوز و مجرب و بسیار حرفه ای، در طی ساعات 11 تا 20:30 روزهای زوج ، آماده ارائه برترین و کاملترین و بهترین خدمات مشاوره و درمان به شما مراجعه کنندگان محترم و بزرگوار می باشد. منتظر حضور گرم شما بیماران محترم و بزرگوار در مطب تخصصی دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریار خواهیم بود.

بیماران و مراجعه کنندگان محترم و بزرگوار، شما میتوانید به منظور بهره مندی از برترین و بهترین و کاملترین خدمات مشاوره و درمان در ارتباط با درمان های تخصصی ارتودنسی از بهترین متخصص  ارتودنسی در شهریار، بهترین متخصص ارتودنسی اسلامشهر، بهترین متخخص ارتودنسی در غرب تهران، بهترین متخصص ارتودنسی درکرج، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، بهترین متخصص ارتودنسی در شهرقدس، بهترین متخصص ارتودنسی در اندیشه، بهترین متخصص ارتودنسی در رباط کریم، به مطب تخصصی ارتودنسی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایید.

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های مطب دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریارتماس بگیرید.

 

متخصص ارتودنسی در شهریار / متخصص ارتودنسی در اندیشه

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما