مسواک بین دندانی ارتودنسی

مسواک بین دندانی ارتودنسی

مسواک بین دندانی ارتودنسی مسواکی است که از آن برای تمیز کردن فاصله بین دندان ها ، اطراف براکت های ارتودنسی ،نواحی زیر سیم های ارتودنسی ، مابین پیچ های ایمپلنت وزیر پروتز استفاده می شود .

مسواک بین دندانی ارتودنسی برای تمیز کردن نواحی زیر سیم ارتودنسی و اطراف براکت های ارتودنسی کاربرد دارد. مسواک بین دندانی ارتودنسی را از زیر سیم رد کرده و به کناره های براکتها بچسبانید و سپس به آهستگی و به دقت به سمت بالا و پایین حرکت دهید. ضمنا سطحی از براکت های ارتودنسی که مجاور لثه است نیز باید به همین شکل تمیز شود.

 

مسواک بین دندانی ارتودنسی را چگونه انتخاب کنیم ؟

انتخاب نوع و سایز مسواک بین دندانی ارتودنسی  را به عهده متخصص ارتودنسی خود بگذارید .

مسواک بین دندانی ارتودنسی در سایز ها و شکل های مختلف بسته به فاصله بین دندانی ،پروتزهای دندانی ، ایمپلنت و تحلیل لثه متفاوت است .

با مشاوره و انتخاب درست می توانید از مسواک بین دندانی ارتودنسی بعنوان جایگزین نخ دندان به منظور تمیز کردن فاصله بین دندانی استفاده کنید.

 

در چه مواردی مسواک بین دندانی ارتودنسی بکار می بریم ؟

از مسواک بین دندانی ارتودنسی برای تمیز کردن سیم و براکت های ارتودنسی دندان ،پروتزهای دندانی ، ایمپلنت و در مواردی که تحلیل لثه رخ داده و ریشه دندان آشکار شده است می توان استفاده کرد .

 

روش استفاده از مسواک بین دندانی ارتودنسی

 

 

پس از انتخاب نوع مسواک (بسته به فاصله بین دندان) از مسواک بین دندانی ارتودنسی حداقل روزی یک بار ترجیحا بعد از وعده غذایی اصلیتان استفاده کنید .

مسواک بین دندانی ارتودنسی را بدون فشار وارد فضای بین دندان هایتان کرده وبه آرامی و به صورت مایل از سمت بالا به پایین برای فک بالا و از سمت پایین به بالا برای فک پایین در بین فضا ی دندان ها حرکت دهید .

از مسواک بین دندانی ارتودنسی برای ماساژ لثه نیز استفاده می شود . به این ترتیب که به منظور خون رسانی بیشتر و بهتر به بافت لثه در اطراف ایمپلنت از مسواک بین دندانی ارتودنسی مناسب استفاده می شود که این کار باعث می شود ایمپلنت نسبت به هجوم باکتری مقاوم گردد.

همچنین به منظور مسواک زدن بین پیچ های ایمپلنت و زیر پروتز نیز از مسواک بین دندانی ارتودنسی استفاده  می شود . به این ترتیب که مسواک را بین پین های ایمپلنت قرار داده و به آرامی و با حرکات رفت و برگشت ملایم بین پین ها تمییز میشود .

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

مطب دکتر امیرحسین خطیبی در شهر شهریار، مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار با کادری مجرب و امکانات پیشرفته در ساعت 11 تا 20:30 روزهای زوج هفته آماده ارائه مشاوره و خدمت به مراجعه کنندگان است. بیماران و مراجعه کنندگان عزیز می توانند جهت دریافت خدمات مشاوره و درمان در زمینه ارتودنسی در کرج، ارتودنسی در اندیشه، ارتودنسی در پرند، ارتودنسی در اسلامشهر، ارتودنسی در رباط کریم، ارتودنسی در غرب تهران، به مطب ارتودنسی متخصص ارتودنسی  و ناهنجاری های فک و صورت در شهر شهریار دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه کنند.

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های مطب دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریارتماس بگیرید.

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما