پوسیدگی دندان در ارتودنسی

پوسیدگی دندان در ارتودنسی

 

ارتودنسی امروزه یکی از بهترین روشهای درمانی برای افرادی می باشد که ممکن است به مشکلاتی در فک و یا جفت شدن دندان ها یا موقعیت غلط و نادرست دندان در دهان خود دچار می شوند، به منظور درمان و اصلاح وضعیت نامناسب دندان‌ها به متخصص اتودنسی مراجعه بفرمایید. جهت درمان به هم ریختگی و نامرتبی دندان‌ها از درمان ارتودنسی استفاده می‌شود که شامل سیم و براکت می باشد. گاهی ممکن است بیماری که تحت درمان ارتودنسی قرار می گیرد، به عارضه پوسیدگی پوسیدگی دندان در ارتودنسی دچار شود که این تغییر رنگ و پوسیدگی دندان در ارتودنسی می تواند به شکل رنگ های زرد، قهوه ای و سیاه و یا لکه های سفید می باشد.
براکت های ارتودنسی به خودی خود و در صورت استفاده درست و مناسب و همچنین رعایت نکات بهداشتی مورد نظر به وسیله بیمار در حین درمان، بیمار را دچار پوسیدگی دندان در ارتودنسی می کند. تنها با رعایت چند نکته ساده می‌توانید از بروز این حادثه پیشگیری کرده و از ابتلای به پوسیدگی دندان در ارتودنسی دور بمانید و در نهایت مانع پوسیده شدن دندان‌های خود و حفظ سلامتی آن‌ها شوید.

متخصص ارتودنسی در اندیشه

 

رعایت توصیه های بهداشتی جهت جلوگیری پوسیدگی دندان در ارتودنسی

وقتی بیمار تحت درمان با ارتودنسی قرار می‌گیرد، توصیه اول این می باشد که بعد از هر وعده غذایی حتما بیمار مسواک بزند و وقتی مسواک زدن برای او امکان‌پذیر نیست، به بیمار توصیه می‌شود که صبح‌ها پس از صرف صبحانه و شب پیش از خواب مسواک بزند. اگر بیمار عمل مسواک زدن را به خوبی و درستی انجام دهد، در فضای زیر سیم‌ها هیچ نوع تغییر ناخوشایندی مانند پوسیدگی دندان در ارتودنسی و یا رنگریزه اتفاق نخواهد افتاد.

اگر دندان ها بعد از ارتودنسی دچار پوسیدگی دندان در ارتودنسی شد چه کنیم؟
درصورتی‌ که بهداشت را به خوبی رعایت نکردید و دندان ها دچار پوسیدگی دندان در ارتودنسی شد راه حل های زیر پیشنهاد می شود:

  • در هنگام برداشتن سیم‌ها بیمار باید تحت درمان جرمگیری و یا به‌ اصطلاح پالیش قرار گرفته و این پوسیدگی دندان در ارتودنسی از طریق انجام پالیش رفع می گردد.
  • اگر پوسیدگی دندان در ارتودنسی با استفاده از پالیش برطرف نشد، توصیه می‌شود که آن پوسیدگی دندان در ارتودنسی در آن ناحیه با ماده سفید پر و درمان شود.
    پس توصیه اول ما این است که بیمار مسائل بهداشتی را به خوبی و با دقت رعایت کند و با رعایت کامل مسائل بهداشتی، تغییر رنگ در دندان رخ نمی دهد و جدای از این در صورت ایجاد مشکلات پوسیدگی دندان در ارتودنسی می‌توان از پالیش و یا از پر کردن ناحیه مورد نظر با ماده سفید استفاده کرد.

 

ارتودنسی و لک و پوسیدگی دندان

آیا پیش از انجام درمان ارتودنسی باید لک و پوسیدگی دندان را به صورت کامل درمان کرد و سپس پس از رفع پوسیدگی درمان ارتودنسی را انجام داد؟ در این مورد بهتر است که پیش از انجام درمان ارتودنسی دندان های دارای لک, پوسیده پر و درمان گردند. البته با توجه به اینکه ممکن است در حین درمان ارتودنسی نیز گاها دندانی دچار پوسیدگی شود، در حین درمان ارتودنسی نیز می‌توان این درمان را انجام داد و بدین منظور سیم ها را می‌توان برداشت و پوسیدگی دندان در ارتودنسی را درمان و پر کرد، ولی توصیه بر این است که پیش از درمان ارتودنسی درمان لک و پوسیدگی دندان به صورت کامل انجام شود. این کار سبب می‌شود که فرایند زیرسازی برای انجام درمان به خوبی و درستی صورت گیرد و بتوان سیم‌ها را بر مبنای زیرسازی درست و صحیح قرار داده و فرایند درمان ارتودنسی به صورت مطلوب همان طور که مد نظر متخصص ارتودنسی است صورت پذیرد.

 

دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت  پس از طی نمودن و گذراندن دوره های تخصصی ارتودنسی، با دارا بودن بورد تخصصی و همچنین مدرک تخصصی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت، یکی از اعضای بسیار برتر و برتر انجمن ارتودنتیست های ایران هستند و به دانش نوین ارتودنسی کاملا مسلط می باشند. مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار با در اختیار داشتن پیشرفته ترین و بهترین و کاملترین امکانات و تکنولوژِی های روز دنیا و دانش برتر و نوین دندانپزشکی در زمینه علم ارتودنسی و همچنین با در اختیار داشتن کادری مجرب و بسیار حرفه ای و دلسوز، در روزهای زوج هفته، در ساعات 15 تا 20:30، آماده ارائه برترین و کاملترین خدمات مشاوره و درمان ارتودنسی به شما مراجعه کنندگان گرامی و عزیز می باشد. منتظر حضور گرم شما مراجعه کنندگان و دوستان عزیز در مطب تخصصی دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریار می باشیم.

بیماران و مراجعه کنندگان گرامی و عزیز، می توانند به منظور استفاده از خدمات مشاوره و درمان در زمینه درمان های تخصصی ارتودنسی از بهترین متخصص  ارتودنسی در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی غرب تهران، بهترین متخخص ارتودنسی در اندیشه، بهترین متخصص ارتودنسی در شهریار، بهترین متخصص ارتودنسی در رباط کریم، بهترین متخصص ارتودنسی در پرند، بهترین متخصص ارتودنسی در شهرقدس، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، به مطب تخصصی ارتودنسی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایند.

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم.

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما