کوچک بودن فک بالا یا مشکل عقب بودن فک بالا

کوچک بودن فک بالا یا مشکل عقب بودن فک بالا

اگر مشکل کوچک بودن فک بالا یا مشکل عقب بودن فک بالا وجود داشته باشد ، می توان با پلاک های ارتودنسی متحرک پیچ دار، فک بالا را از نظر بعد عرضی باز کرد . در زمان تحویل پلاک ارتودنسی متحرک پیچ دار نحوه باز کردن آن به بیمار آموزش داده می شود . در بعضی از موارد کوچک بودن فک بالا یا مشکل عقب بودن فک بالا می توان از پیچ های Hyrax که کمی بزرگتر هستند و به منظور باز کردن درز میانی کام به کار برده می شوند ، استفاده کرد. باید توجه داشت که نوع پیچ به کار برده شده بستگی به نوع ناهنجاری  کوچک بودن فک بالا یا مشکل عقب بودن فک بالا دارد . گاهی فک بالای بیمار علاوه بر کوچک بودن ممکن است دارای رشد ناکافی و کم در جهت قدامی خلفی باشد . به عبارت دیگر ممکن است عقب تر از موقعیت نرمال خود قرار داشته باشد که در این صورت از دستگاههای خارج دهانی بر روی صورت برای درمان کوچک بودن فک بالا یا مشکل عقب بودن فک بالا استفاده می شود که این دستگاهها با کمک کش هایی به پلاک متحرک فک بالا وصل می شوند و فک بالا را به سمت جلو هدایت می نمایند .

دستگاههای خارج دهانی که به منظور درمان کوچک بودن فک بالا یا مشکل عقب بودن فک بالا استفاده می شوند Face mask یا Reverse chin cap می باشند . البته با کمک دستگاههای دیگر ارتودنسی که شامل پلاک های متحرک داخل دهانی همراه با میله هایی که در قسمت جلوی خود دارند می توان فک بالا را به سمت جلو هدایت کرد. در این دستگاهها که برای درمان کوچک بودن فک بالا یا مشکل عقب بودن فک بالا به کار می روند، می توان با کمک نیروی زبان که به این میله ها وارد می شود کاهش رشد فک بالا را جبران کرد . در روشی دیگر می توان با قرار دادن مینی اسکرو در فک پایین همراه با کش و دستگاه متحرک و یا دستگاه ثابت در فک بالا، به روند افزایش رشد فک بالا کمک کرد . در روشی دیگر می توان با قرار دادن مینی پلیتدر فک پایین همراه با کش ودستگاه متحرک  و یادستگاه ثابت  در فک بالا به روند افزایش رشد فک بالا کمک کرد. این درمان های کوچک بودن فک بالا یا مشکل عقب بودن فک بالا می بایست قبل از سن بلوغ و پایان یافتن سن رشد بیمار انجام شود در صورتی که بیمار بعد از سن بلوغ و اتمام رشد به متخصص ارتودنسی مراجعه نماید، به جراحی نیاز خواهد داشت. تشخیص به موقع و قبل از پایان یافتن سن رشد و سن بلوغ بیمار، می تواند نیاز به جراحی در سنین بالاتر را در بیمار برطرف کند و بیمار را از عوارض جراحی فک دور نگه دارد. لذا توصیه میشود جهت مشاوره به مطب دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی مراجعه فرمایید.

 

 

 

 

بیماران گرامی و مراجعه کنندگان محترم می توانند به منظور برخورداری از کاملترین خدمات مشاوره و بهترین خدمات درمان در زمینه  ارتودنسی در اندیشه، ارتودنسی در اسلامشهر،ارتودنسی در پرند، ارتودنسی در کرج، ارتودنسی در رباط کریم، ارتودنسی در غرب تهران، به به مطب دکتر امیرحسین خطیبی که یک مرکزمشاوره و درمانی می باشد، در شهر شهریار مراجعه فرمایند.

دکتر امیرحسین خطیبی، متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت با دارابودن بورد تخصصی و مدرک تخصصی ارتودنسی و عضو انجمن ارتودنتیست های ایران، با کادری بسیار مجرب و حرفه ای و امکانات پیشرفته در مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار، در ساعات 15 تا 20:30 در روزهای زوج هفته آماده ارائه بهترین و کاملترین خدمات مشاوره و درمانی ارتودنسی به شما بیماران گرامی و مراجعه کنندگان محترم می باشد. 

متخصص ارتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

در این مرکز درمانی با بهترین و به روزترین امکانات دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی در خدمت شما عزیزان هستیم.

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما