snap-on-smile یا کاور دندان چیست؟

snap-on-smile یا کاور دندان چیست؟


مدتى است تبلیغات زیادى در مورد تکنیک snap-on-smile یا کاور دندان در محیط هاى مجازى انجام مى شود. متاسفانه این تبلیغات بیشتر برای جلب توجه مخاطب اقدام به انتشار مطالب دور از حقیقت می کنند.
و اما این “snap-on-smile یا کاور دندان” که دندان هاى شما را فورا و سریعا مرتب می کنند واقعا چیست؟

تعریف و مورد تجویز:
snap-on-smile یا کاور دندان وسیله ای بسیار مناسب است به منظور استفاده در مراسم خاص و مناسبت هاى خاص و مهمانی (مثلا مراسم ازدواج  …). snap-on-smile یا کاور دندان براى کسانی مورد استفاده خواهد بود که از ظاهر دندان هاى خود راضی نیستند ولی قصد یا فرصت انجام درمان هاى ارتودنسى یا ترمیم زیبایى دایم را بر روی دندان های خود ندارند!
این وسیله روی دندان های شما قرار می گیرد و تا وقتی آن را خارج نکنید، ظاهر دندان ها و فرم لبخند را زیبا نشان می دهد.
 
 
هزینه:
قیمت نوع اصیل snap-on-smile یا کاور دندان ممکن است ظاهرا کمتر از هزینه درمان هاى ارتو یا زیبایى باشد اما با این وجود هنوز رقم زیادى است. مخصوصا که این دستگاه با کمترین بی احتیاطى ممکن است در بعضی نقاط بشکند و بیمار مجبور به صرف هزینه مجدد شود!
توجه کنید که انواع متفرقه و ارزانتر snap-on-smile یا کاور دندان ممکن است به قدرى نامناسب و غیر اصولی ساخته شوند که در نماى نزدیک به نظر زشت بیایند و نه تنها بر زیبایی صورت و لبخند اضافه نکنند بلکه از زیبایی آنها بکاهند! 

 

طرز تهیه:
در این تکنیک ابتدا یک قالب از دندان (توسط دندانپزشک) تهیه مى گردد و سپس این قالب ها به لابراتوار هاى مخصوص ارسال مى گردند تا دستگاه مخصوصى از “رزین هاى مخصوص دندان پزشکى” ساخته گردد.
لابراتوار شرکت مبدع تکنیک snap-on-smile یا کاور دندان تهیه دستگاه را در مدت ٣ روز تضمین مى کند ولی می بایست زمان لازم براى ارسال به لابراتوار یا بازگرداندن آن نیز در نظر گرفته شود.
لابراتوار هاى متفرقه یا شرکت هاى دیگر نیز دستگاه هاى مشابه را تولید مى کنند که ممکن است کیفیت نوع اصلی را نداشته باشند.

 

محدودیت ها:
اگرچه غذا خوردن با این به اصطلاح snap-on-smile یا کاور دندان عملی می باشد، اما جسم سختى اگر ما بین دندان ها بماند ممکن است دستگاه دچار شکستگی شود. ( فکرشو بکن! مثلا وسط مهمونی یا عروسی!!! ).  استفاده از مواد چسبناک یا آدامس نیز با این دستگاه عملى نمی باشد.
صحبت کردن با دستگاه snap-on-smile یا کاور دندان تحت تاثیر قرار مى گیرد و حتما می بایست مدتى استفاده کنید تا به صحبت کردن با این دستگاه عادت کنید.
بنابراین حداقل ٢ هفته پیش از مراسم خاص بهتر است آن را تهیه کنید.

 

توجه:
برخلاف بعضی از تبلیغات ، بهتر است قالب گیرى و نظارت ساخت snap-on-smile یا کاور دندان توسط دندانپزشک انجام گردد.
ساخت چنین دستگاهى به وسیله افراد متفرقه ممکن است با صدماتى به دندان ها یا بافت لثه یا حتى مفصل فکى همراه باشد.
با وجود اینکه زمان استفاده از این دستگاه ها محدود است، اما ممکن است در همان زمان کوتاه استفاده، سبب ناراحتى شما شود.
ممکن است استفاده آنها در چند ساعت متمادى باعث ناراحتى در ناحیه لثه و مفصل شود.
یا مجبور شوید پس از خوردن غذا و در محل مراسم آنرا از دهان خارج کرده و تمییز کنید.
در نهایت snap-on-smile یا کاور دندان ممکن است به عنوان یک راه حل موقت بسیار مناسب به منظور برگزاری مراسم خاص مهمانی و عروسی باشد، ممکن است بتوان با مراقبت دقیق، سال ها از این دستگاه به خوبى استفاده کرد.
ولى اگر انجام درمان اساسى و اصولی (ارتودنسى یا ترمیم زیبایى) براى بیمار ممکن باشد، بهتر است این کار را انجام دهد. اگر به خاطر هزینه این دستگاه را انتخاب کرده اید، به ضرب المثل “یه آفتابه خرج لحیم شد” نیز حتما توجه کنید!!
 

توجه کنید که:
استفاده از دستگاه snap-on-smile یا کاور دندان دقیقا مشابه پوشیدن گن هاى لاغرى و … می باشد!
به عبارتى با “snap-on-smile یا کاور دندان” لبخند شما همیشه مصنوعى خواهد بود و ممکن است آشکار شدن این موضوع که از چنین دستگاهى استفاده مى کنید، (مثلا زمانی که کسی از نزدیک به آن نگاه می کند یا اگر دستگاه را به اجبار از دهان خارج کنید) سبب شرمندگى شما گردد، بنابراین به پنهان کاری نیاز خواهید داشت و محدودیت بیش از حدی برای شما در بر خواهد داشت!

متخصص ازتودنسی در شهریار/ متخصص ارتودنسی در اندیشه

 

دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت  بعد از طی نمودن و سپری کردن دوره های تکمیلی تخصصی ارتودنسی و پس از کسب مدرک تخصصی ارتودنسی و همینطور با دارا بودن مدرک بورد تخصصی ارتودنسی، یکی از اعضای برجسته و مطرح انجمن ارتودنتیست های ایران و همینطور عضو هیئت علمی دانشگاه می باشند و به دانش نوین ارتودنسی کاملا مسلط هستند. مطب تخصصی ارتودنسی در شهریار با در اختیار داشتن پیشرفته ترین و برترین و کاملترین تکنولوژِی ها و امکانات برتر و روز دنیا و دانش نوین دندانپزشکی در زمینه دانش ارتودنسی و همچنین با در اختیار داشتن کادری حرفه ای و دلسوز و مجرب، در طی ساعات 15 تا 20:30 روزهای زوج هفته، آماده ارائه کاملترین و بهترین خدمات مشاوره و درمان به شما مراجعه کنندگان بزرگوار و عزیز می باشد. منتظر حضور گرم شما بیماران بزرگوار و عزیز در مطب تخصصی دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریار خواهیم بود.

بیماران و مراجعه کنندگان بزرگوار و عزیز، شما میتوانید به منظور برخورداری از بهترین و کاملترین خدمات مشاوره و درمان در زمینه درمان های تخصصی ارتودنسی از بهترین متخصص  ارتودنسی در شهریار، بهترین متخصص ارتودنسی شهرقدس، بهترین متخخص ارتودنسی در پرند، بهترین متخصص ارتودنسی در رباط کریم، بهترین متخصص ارتودنسی در اسلامشهر، بهترین متخصص ارتودنسی در کرج، بهترین متخصص ارتودنسی در اندیشه، بهترین متخصص ارتودنسی در غرب تهران، به مطب تخصصی ارتودنسی دکتر امیرحسین خطیبی مراجعه بفرمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های مطب دکتر امیرحسین خطیبی متخصص ارتودنسی در شهریارتماس بگیرید.

متخصص ارتودنسی در اندیشه/ متخصص ارتودنسی در شهریار

نظرات

هیچ موردی یافت نشد

نظر خود را بنویسید

شما می توانید دیدگاه خود را در این بخش با ما در میان بگذارید.

تماس و مشاوره : 02165247966
footer footer
 ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار

ارتودنسی در شهریار ، دندان پزشک شهریار ، من امیرحسین خطیبی، فارغ التحصیل ارتودنسی و ناهنجاری‌های فک و صورت هستم، دارای بورد تخصصی. در حال انجام درمان‌های ارتودنسی مانند اصلاح بی‌نظمی دندان‌ها و مشکلات فک با روش‌های ارتوپدی و جراحی فک. آماده کمک به شما در درمان ناهنجاری‌ها.

بخش هایی از سایت

ارتباط با ما